Popularne formy reklamy outdoorowej

Reklama zewnętrzna swoją wziętość zawdzięcza przede wszystkim dwóm cechom: dużej częstości kontaktów z przekazem, wynikającej z ulokowania w przestrzeni ogólnodostępnej wielu nośników oraz prostego przedstawienia produktu, bazującego na nośnych symbolach oraz chwytliwych hasłach.
Dlatego też nośniki outdoorowe stanowią jeden z najważniejszych, najstarszych jak też najbardziej popularnych środków promocji.

notatki

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o billboardy Łódź ich popularność wynika z tego, iż zlokalizowane są w istotnych ciągach komunikacyjnych miast, zarówno mierzonych do pieszych, jak i tych samochodowych. W większości wypadków wybieranymi do tego miejscami są centra dużych miejscowości, otoczenia punktów dystrybucji, pomieszczenia często odwiedzanych budowli typu galerie handlowe, dworce, a także ulice o ogromnym natężeniu ruchu a także autostrady.

Informacje, które ma praktyczna strona (https://www.workservice.pl/praca/monter/warszawa/), są w gruncie rzeczy potrzebne, jeśli ciekawi Cię omawiany temat – kliknij więc tu!

Wyróżniają się większą powierzchnią (zwłaszcza reklamy wielkoformatowe) nad klasycznymi nośnikami reklamy.

bilboard

Źródło: flickr.com
Reklamy zewnętrzne, billboardy Łódź jak też reklama pneumatyczna są doskonałe do uskutecznienia produktowej kampanii ogólnopolskiej czy też wyłącznie lokalnej. Właśnie ta różnorodność zastosowań, uniwersalność sprawia, iż sięgają po nie tak bardziej, jak i mniej znane marki. Dodatkowym atutem, przyciągającym reklamodawców jest wręcz niepoliczalny odbiór tego rodzaju reklamy, w formie wielokrotnego kontaktu wzrokowego w przeciągu miesiąca ekspozycji. Outdoor w przeciwieństwie do gazet przenosi samo sedno reklamy. Tego typu reklama pomału się digitalizuje, zaś pojawiające się coraz to nagminniej ekrany zastępują tablice.

Na reklamę outdoorową w naszym kraju przeważnie stawia sektor finansowy, telekomunikacyjny i wytwórcy napojów jak też alkoholi.