Wiele ludzi obecnie śni o tym, aby rozpocząć własny biznes i stać się niezależnym finansowo oraz czasowo

W Polsce żyje wiele |osób, które są niezwykle kreatywne. Pragną pracować na własny rachunek i nie chcą mieć za plecami kierownika.

podświetlany billobard reklamowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Dokument

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas będą mogły od a do z wykazać się swymi zaletami w zarządzaniu.

logo

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Jest znaczna grupa osób, które chętnie zaczęłyby własny biznes, ale boją się porażki oraz bankructwa. Niepokoje takie są w pełni normalne, ponieważ według wyliczeń wiele przedsiębiorstw bankrutuje w ciągu pierwszych 12 miesięcy.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy materiał, śmiało sprawdź ciekawe uwagi z serwisu takiej kwestii – one też okażą się dla Ciebie zajmujące.

Metodą na to, by ominąć taki kłopot może być franczyza. W takim przypadku omija nas jeden z podstawowych problemów, które mają nowo powstałe przedsiębiorstwa – nie musimy wyrabiać sobie marki ani przekonać do siebie kontrahentów. Działamy pod świetnie rozpoznawalną wszystkim spółką, która użycza nam swe logo. To spora ulga, gdyż nie musimy pakować fortuny (której zapewne i tak nie mamy) w promocję. Oferty franczyzy zwykle są niezwykle fair. W zamian za to, że rozpoznawalny koncern da nam swe logo, my jesteśmy zobligowani płacić comiesięczny abonament. Ma to swe zalety dla wszystkich stron. My nie musimy niepokoić się, że splajtujemy, gdyż prowadzimy interes pod znaną nazwą, a właściciel koncernu posiada regularne dochody z „dzierżawców” znaku firmowego. W taki sposób mamy możliwość założyć i prowadzić sklep spożywczy, restaurację czy kawiarenkę.

Jesteśmy wtedy swoimi szefami oraz podejmujemy wszystkie niezbędne decyzje. Mamy szansę wykazać się kreatywnością i umiejętnościami prowadzenia firmy. Możemy w końcu zatrudnić ludzi i sami wówczas zostaniemy szefami.