Czym jest autoprezentacja?

Autoprezentacja jest sposobem pokazania własnej osoby od najlepszej strony czy też takiego, za którego pragnęłoby się uchodzić.
Ma ona miejsce w wystąpieniach publicznych, ale także w życiu prywatnym.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się mnóstwo elementów, przede wszystkim: wygląd, mowa ciała, zachowanie oraz wypowiedzi. Wszystkie te elementy modyfikujemy w ten sposób, ażeby pozostali mogli nas odbierać w sposób pozytywny. Powodzenie w życiu w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób nas postrzegają inni .

Poznaj mój serwis (https://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/) – wystarczy wejść w wskazany poniżej link i tam możesz przeczytać ekstra wiadomości na ten pasjonujący wątek.

Warto przeto kontrolować wrażenie, które się wywiera a także odpowiednio nim kierować. Zwłaszcza w przypadku w stosunkach z kontrahentem istotna jest autoprezentacja szkolenie z jakiej winien przejść każdy z nas.

Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze człowieka. Z tego też powodu należy szczególnie zadbać o własny wizerunek.

Z przyjemnością zasugerujemy Ci inny tego typu materiał. Jeżeli chcesz go sprawdzić, zweryfikuj treść (http://www.mpgold.pl/kategoria/zloto/), którą znajdziesz w tym miejscu.

Zależnie od tego w jakim celu a także gdzie dokonywana będzie autoprezentacja, należy odpowiednio dopasować strój. Kiedy zatem wyruszamy na rozmowę o pracę w dużym banku, warto przyodziać się elegancko, acz schludnie. Kiedy natomiast mamy być przedstawieni matce swojej dziewczyny w trakcie grillowania w ogródku, ubieramy się bardziej na luzie. Uśmiech z kolei powinien udowadniać, iż jesteśmy życzliwie usposobieni do zgromadzonych osób.

W czasie dokonywania autoprezentacji trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią pozycję sylwetki: zawsze trzeba być nieznacznie przechylonym w kierunku rozmówcy (jednakże bez naruszania jego strefy intymnej!), wystrzegać się postawy zamkniętej (skrzyżowanych nóg i rąk, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w dłoniach toreb oraz innych przedmiotów.