Jakiego rodzaju wymagania powinniśmy spełnić ażeby pracować w Aptece?

Obecnie o pracę nie jest łatwo. Jeszcze trudniej odnaleźć zatrudnienie w swym wyuczonym przez zawodzie. Zdobywając wykształcenie, mniemamy jednakże, że uda się nam uskutecznić zawodowe marzenia.

szpital

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
technik farmaceutyczny

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com
Praca w aptece jest nadzwyczaj odpowiedzialnym obowiązkiem.

Czy nie myślisz, że dane na opisywany wątek mógłbyś znaleźć też na innym serwisie? Oczywiście, że tak – kliknij tu, a zobaczysz tam serwis www (http://www.abk.pl/co-robimy/).

Aptekarz ma nieustanny kontakt z przeróżnymi medykamentami. Wyprzedaje medykamenty osobom, które przyjdą do apteki, ażeby zrealizować receptę. Nie trzeba wiele ażeby się pomylić w czasie odczytywania przepisu i wydawania leków, dlatego osoba pracująca w aptece powinna być dbała. Warto zaakcentować, iż każdy aptekarz jest magistrem farmacji. Z kolei nie każdy magister farmacji będzie aptekarzem. Technik farmaceutyczny także może sprzedawać lekarstwa.

Pomimo posiadania kwalifikacji pozwalających na pracę w aptece, nie każdy znajdzie się w tym zawodzie. Bardzo ważne będzie podejście do klienta. Dość często klientami są osoby starsze. Należy podejść do nich indywidualnie. Nierzadko szukają pomocy dotyczącej dawkowania medykamentów. Ważne jest, by grzecznie z klientami prowadzić dialog. Aptekarz ma obowiązek powiadomić osobę dopełniającą kupna lekarstw, o możliwości kupna tańszego wymiennika, jaki jest odpowiednikiem zapisanego lekarstwa przez doktora. Niezbędne będzie ciągłe poszerzanie swojej wiedzy na temat specyfików dostępnych w sprzedaży. Dzięki temu pracownik apteki może lepiej służyć poradą swoim klientom.

Ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach ma cena, stąd aptekarz, który informuje o tańszym zamienniku będzie pozytywnie postrzegany przez osoby kupujące farmaceutyki. Taka apteka będzie chętniej i częściej odwiedzana przez nabywców chcących dokonać zakupu farmaceutyków.