Czy da się ubiegać się o zwrot podatku pobranego w czasie pracy za granicą?

Wbrew pozorom zagraniczne urzędy podatkowe działają podobnie jak nasz fiskus oraz zdarza się, iż pobierają za dużo dużo podatku w okresie pracy za granicą. Co możemy zrobić w takim przypadku. Po prostu wystąpić o zwrot podatku.
Kiedy możemy starać się o zwrot podatku z podatku z Anglii?

Kiedy najczęściej możemy starać się o zwrot podatku z Anglii – zobacz zwrot podatku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-napisac-profesjonalny-biznesplan-cz-7-analiza-strategiczna-ocena-rynku-i-firmy-cz-i) z anglii? Na przykład może być sytuacja, gdy ktoś przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy w roku. Pracodawca odciąga wtedy standardowo podatek zakładając, iż ta osoba będzie chciał pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach wraca do Polski oraz równocześnie nie wykorzystuje całej kwoty jaka jest wolna od podatku. Może też się zdarzyć, iż instytucja albo pracodawca nalicza niewłaściwe podatki, co może zdarzyć się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku albo jest zatrudniony przez kilku pracodawców. Bywa, że sam urząd znajduje błędy oraz je naprawia, jednak nie jest to regułą, więc zawsze trzeba wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie starać się o zwrot podatku. Na odzyskanie podatku (zobacz nazwa firmy) z UK mamy 4 lata.
zwrot podatku z anglii

Autor: Wagner-GmbH
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba wiedzieć, iż jeżeli osoba pracowała w Anglii i przebywa aktualnie w Polsce to nadal może odzyskać zwrot. W tym celu trzeba wypełnić odpowiedni dokument, wydrukować oraz przesłać go do Inland Revenue, albo można dokonać zgłoszenia online. Jeśli urząd podatkowy po rozpatrzeniu sprawy uzna, iż należy nam się zwrot podatku to prześle czek na adres w Polsce, bądź jeśli mamy otwarty rachunek w Anglii, to wyśle pieniądze na konto.
Czy osoby, które pracowały w Irlandii mogą liczyć na zwrot podatku?
Także wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii mają potrącane zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii Pitax można starać się w dowolnej chwili za okres trzech lat. Dokumenty podatkowe można wysłać także przed zakończeniem roku podatkowego, jednak to oznacza zobowiązanie się do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie Irlandii do 1 stycznia do 31 grudnia.
Jeżeli nie potrafimy, nie dysponujemy wolnym czasem bądź z innych powodów nie chcemy samodzielnie się starać się o odzyskanie zapłaconego podatku, to najlepiej skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie. W sieci bez najmniejszego problemu znajdziemy odpowiednią firmę, jaka za niewygórowaną nam pomoże.

Wówczas możemy być spokojni, że wszystko odbędzie się zgodnie z obowiązującymi procedurami i uda nam się w najkrótszym możliwym czasie uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Co ważne uczciwa firma to taka, która pobierze prowizję tylko w przypadku, kiedy była skuteczna.