Magia ciepłych pór roku – jak wykorzystać słoneczny dzień?

Kiedy nastaje wiosna, przyroda budzi się do życia, co nastraja nas pozytywną energią i stanowi siłę sprawczą do działania. Otrząsamy się z zimowego marazmu, zaczynamy uprawiać sporty, robimy wszystko żeby spędzać na świeżym powietrzu dużo czasu. Jest to także okres nadprogramowych obowiązków, które ze względu na duże nasłonecznienie i dłuższe dni, nie są dla nas szczególnie uciążliwe.

W końcu każda pora roku kieruje się

koszenie trawy

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

swoimi prawami, trzeba w trakcie ich trwania realizować pewne zadania w naszym domu i jego obejściu. Wielu z nas pierwsze, ciepłe dni wita organizując wiosenne sprzątanie. Namawiamy do tego całą rodzinę, Każdy metr kwadratowy naszego lokum zostaje idealnie wyczyszczony i odkurzony, porządkujemy mansardę, myjemy szyby, pozbywamy się nieużywanych przedmiotów przetrzymywanych w piwnicy. Co niektóre osoby idą się o krok dalej i rozpoczynają skromne remonty. Odświeżanie ścian, generalne przemeblowanie, wykończenia wnętrz. Zobacz więcej: Kupujemy masę literatury dotyczącej urządzania domów i bawimy się w dekoratorów. Sadzimy rośliny na balkonie, wizytujemy kwiaciarnie w poszukiwaniu tropikalnych okazów doniczkowych, które będą dobrze czuć się w naszym wnętrzu. Czasem dokonujemy dużych inwestycji, wszystko po to, żeby nieco zmienić rutynę, pośród której spędziliśmy poprzednie kilka zimnych miesięcy. Nic w tym dziwnego, wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, nawet człowiek, pomimo swojego zaawansowanego rozwoju cywilizacyjnego czuje potrzebę wprowadzenia mniejszych lub większych zmian w swoim otoczeniu. Zmiany nastają również u osób, które są szczęśliwymi

ogródek

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

właścicielami ogrodu. Następuje sadzenie kwiatów i roślin doniczkowych, pielęgnacja żywopłotów i sadów owocowych, na nowo zaczynamy regularne koszenie trawy. Coraz więcej czasu spędzamy na wolnym powietrzu, pragniemy więc, aby nasz ogródek (zobacz – markizy tarasowe łódź) był jak najbardziej komfortowy. Sprawdź: w tej ofercie.

Z tego względu też odnawiamy nasze meble podwórkowe, zmieniamy ich tapicerkę, czasem wydajemy pieniądze na w zupełnie nowe wyposażenie. W końcu zaczyna się czas imprez w ogrodzie, a każda gospodyni chce witać swoich gości w jak najładniejszym otoczeniu. Najwięcej frajdy z przyjścia wiosny mają osoby, które niedawno co przeniosły się do posesji z ogródkiem. Każdą rzecz mogą aranżować od początku, często już zimą wynajmują architekta krajobrazu, który podpowie im, jak wszystkim zarządzać, aby w okresie letnim w pełni mieć szansę radować się z używania podwórka obok domu. Czas od kwietnia do września to zapewne najmilszy moment w roku większości osób. Ogniska, przyjęcia w plenerze, relaks na łonie przyrody. Na niektórych także spadają obowiązki, koszenie trawy czy przycinanie żywopłotu to fatum posiadaczy ogródków. Co niektórych, chcących wprowadzić zmiany w swoimotoczeniu, zajmują wykończenia wnętrz swoich jadalni czy łazienek.