„Byle ładnie grajcy grali, byle grali na wesele”

Wybór zespołu weselnego jest niezwykle istotną kwestią, ponieważ to właśnie muzyka i tworzący ją zespół są odpowiedzialni dobrą zabawę, tworzą klimat przyjęcia weselnego i znakomitą zabawę naszych gości weselnych. Przecie zupełnie inny nastrój panuje w czasie podziękowań dla rodziców państwa młodych, inna podczas oczepin, a to wszystko zwykle przeplata szalona zabawa! Zatem umiejętności i wyczucie wybranego przez nas zespołu weselnego powinny być ogromne.

wesele

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
Warto więc przyjrzeć się temu tematowi z bliska i bez zbytniego pośpiechu. A jest w czym przebierać! W sieci znajdziemy dużo ogłaszających się kapel weselnych Dobór zdeterminowany jest w dużej mierze od klimatu i miejsca w jakim nasze weselisko ma się odbyć. Inną kapelę wybierzemy – zaufany zespół muzyczny, jeśli nasze wesele będzie miało miejsce w górskiej chacie a inną jeżeli organizujemy imprezę w bardziej „swojskim” stylu i preferujemy muzę typu dico polo.

Musimy pomyśleć jaką kwotę z naszego budżetu weselnego chcemy przeznaczyć na najęcie zespołu weselnego. Poziom cen jest różnorodny i uwarunkowany praktyką członków zespołu, ilością występujących w nim osób, no i oczywiście jakością proponowanych usług – zespół na wesele. Niewątpliwie zapoznać się warto z portfolio interesującego nas zespołu (fragmentami nagrań z wcześniejszych przyjęć), co jest niezwykle pomocne w ocenie nie tylko

wesele

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl

muzycznych umiejętności członków danej kapeli ale także kompetencji organizacyjnych. Jeśli osoba czy osoby z zespołu będą mieli za zadanie pełnić rolę Wodzireja, przeglądając portfolio zwróćmy uwagę, czy mają oni łatwy kontakt z publicznością, czy umiejętnie przeprowadzają gry i zabawy czy też oczepiny (jeśli je mamy w planach).

Czy masz ochotę, zgłębić inne tego rodzaju informacje? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zobacz w artykule więcej porad. One zapewne też Cię zaintrygują!

W następnej kolejności spotkajmy się z osobami z zespołu aby omówić szczegóły. Dowiedzmy się o takie rzeczy jak np. o to, ile i jak długich przerw osoby z zespołu potrzebują, czy piją napoje alkoholowe w czasie występu, ustalmy repertuar, oczepiny. Bezwzględnie spiszmy umowę, określmy jaka będzie forma płatności (gotówką czy przelewem), i nigdy nie płaćmy z góry całego wynagrodzenia!