Kwiatowy savoir-vivre, czyli o jakich zasadach pamiętać ofiarując kwiaty

Kwiatki cięte są podarunkiem uniwersalnym. Ofiarujemy je z okazji urodzin, Dnia Kobiet, gdy chcemy komuś podziękować lub przeprosić, gdy składamy gratulacje, gdy witamy, jak też gdy żegnamy.

Można nimi obdarować zarówno kobietę, jak także mężczyznę – .
kwiaty online

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com
I, co ważne, nie są czytane jako łapówka, więc bez problemu możemy je dać nauczycielowi, prezesowi, czy lekarzowi składając wyrazy wdzięczności. Wybierając kwiaty (szerzej – http://www.projektoskop.com/31-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko) do danej okazji warto pamiętać o kilku zasadach. Jeżeli wręczamy bukiecik z paru kwiatów, ich liczba winna być nieparzysta. Mimo ogólnej opinii nie idzie w tym miejscu o przesądy zapowiadające nieszczęście, lecz o względy kompozycyjne – korzystniej wygląda bukiecik z pięciu, aniżeli z 4 kwiatów. W wypadku, kiedy ich dokładna liczba nie jest zauważalna, to ta zasada nie ma zastosowania, jako że która z kobiet nie pragnęłaby dostać od ukochanego bukietu ze 100 kwiatów? Odstępstwo stanowią obrzędy żałobne, gdzie sądzi się, że ilość kwieci powinna być parzysta. Współcześnie możesz zamówić kwiaty (szczegóły – http://www.projektoskop.com.pl/27-aby-amarylis-ponownie-zakwitl/) przez Internet – nie opuszczając mieszkania.
Tulipany, czy może gerbery? Czerwone, czy żółte? Takowe pytania zadajemy sobie często przy wyborze kwiatów, jakimi chcemy obdarować osobę nam bliską. I przesłanie mają w tym miejscu nie jedynie zasady kompozycji, lecz również symbolika kwieci jak też barw. Chociaż w obecnych czasach reguły owe nie są egzekwowane rygorystycznie a także kwiaty wręczamy wziąwszy pod uwagę przede wszystkim preferencje darzonego, to wskazane jest znać parę wskazówek, jakie pomogą nam ustrzec się skonfundowania przy osobie o poglądach tradycyjnych. Jeżeli pragniemy okazać szacunek, najbardziej odpowiednie będą gerbery bądź anturium. Gdy potrzebujemy kogoś przeprosić, ofiarujemy bukiecik z maków.

Chryzantema symbolizuje wieczność, toteż ma tak szerokie zastosowanie tak przy obrzędach żałobnych jak i ślubnych, w których oznacza wieczną miłość. Dziś bez trudu możesz zamówić kwiaty z dostawą do domu.