Leśny survival – jaki nóż nabyć, by czuć się przygotowanym?

Prawdziwy, samodzielny obóz leśny stanowi niewątpliwie szczyt marzeń każdego mężczyzny i nie tylko. Jesteśmy wtedy zupełnie zdani na siebie, otoczeni surową przyrodą i oddaleni od nowoczesnej cywilizacji. W tym przypadku kluczowe jest to, aby przed obozem odpowiednio przygotować się do wyprawy. Kluczową sprawą staje wtedy nóż, który wykorzystamy zarówno do chronienia swojego bezpieczeństwa, jak i do bardziej przyziemnych czynności. Jaki nóż dobrze jest jest nabyć?

Wybór noża na najróżniejsze sytuacje

drzewa, las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Najchętniej kupowanym przez miłośników obozów nożem jest z pewnością nóż Bear Grylls. Przedmiot ten wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych najbardziej ekstremalnych- Przy pomocy tego rodzaju noża z łatwością potniemy drewno, zrobimy dziurę w glebie i wykonamy wiele pozostałych czynności, które ułatwią nam przeżycie| funkcjonowanie w czasie pobytu samemu w lesie. Biorąc pod uwagę ilość zastosowań, do których możemy używać nóż, nie warto na nim oszczędzać. Choć legendarny nóż Bear Grylls nie jest zaliczany do tańszych w branży, dobrze jest do nabyć, by polepszyć własne poczucie bezpieczeństwa i uzyskać akcesorium, które z całą pewnością posłuży nam przez długi okres czasu.

Gdzie schować nóż w czasie obozu, by nie wywołać paniki wśród napotkanych osób?

Wbrew powszechnym przekonaniom, lasy wcale nie są całkiem wyludnione i dosyć często możemy tam spotkać ludzi – szukających jagód, na spacerach lub troszczących się o porządek leśnego terenu. Należy w tym przypadku unikać sytuacji, w których nasz nóż byłby zbytnio zaakcentowany, aby ich nieumyślnie nie przestraszyć. W tym przypadku idealnie sprawdzą się np.

Zainteresowały Cię wiadomości opublikowane w naszym wpisie? Z pewnością przyda Ci się też dodatkowe czytanie (https://www.yerbamatestore.pl/lagodna-yerba-mate). Nie czekaj zatem i przejdź do kolejnej witryny.

kabury Glock, które zgodnie z prawdą w oryginale służą do przechowywania palnej broni, jednakże nadają się także do przenoszenia noża. Są one poza tym dość pakowne i możemy w nich trzymać również inne drobiazgi, które moglibyśmy zgubić na obozie- polecane kabury glock. Kabury Glock są produkowane z niezwykle trwałych materiałów – sprawia to, że zniosą najróżniejsze warunki pogodowe i będą nam służyć przez dłuższy okres czasu, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd.