Ozdabiamy swoją sypialnię

Każdego dnia, gdy za oknami się ściemnia, wielu z nas kładzie się do swoich łóżek, by spędzić tam noc. Co najważniejsze, wielu z nas zaczyna interesować się tym, na czym śpi. Dziś w sprzedaży dostępne są przeróżne łóżka, a także różne materace. W zależności od naszych zachcianek, można zakupić sobie twardszy, bądź bardziej miękki materac. Z miesiąca na miesiąc, rośnie ilość miłośników spania na materacach ortopedycznych, a to oznacza, że ludzie bardziej dbają o swoje plecy, czy o swoje zdrowie. Co najistotniejsze, obecnie materac można położyć właściwie w każdej ramie, jaką stanowi łóżko.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wygląda idealna sypialnia? I tu jest tyle pomysłów, ilu ludzi chcących urządzić sobie sypialnię (Meble tapicerowane Bogart). Niektórzy nie wyobrażają sobie takiej sypialni bez szafy z przesuwnymi drzwiami, czy wersalki. Nie ważne, czy w domu mieszka jedna, czy kilka osób, wersalka zawsze jest przydatna. Co ciekawe, ludzie,mieszkający sami, bardzo często szukają drugiej połówki, będzie z nimi dzielić mieszkanie. Oprócz wersalki, czy generalnie łóżek, w sypialni powinny znaleźć się też Szafki nocne. Jak wygląda, czy jak powinna prezentować się idealna szafka nocna?

Sypialnia na poddaszu, kolekcja tkanin Avinion

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Przede wszystkim powinna dobrze współgrać z resztą wyposażenia sypialni. Czyli, jeśli sypialnia (komoda skandynawska) urządzona jest na brązowo, szafka nocna także powinna być w brązie. Jeśli w zieleniach, to zielono. Co najważniejsze, szafka nocna powinna też być bardzo solidna i funkcjonalna (zobacz więcej w ofercie). Co się rozumie pod pojęciem funkcjonalności? Przede wszystkim dużą ilość użytecznych schowków, w których można schować różne przydatne przedmioty. Na szafce nocnej często znajduje się nocna lampka, która w nocy jest zbawienna, jeśli musimy wyjść przykładowo do toalety, czy do kuchni, by się napić.

Teraźniejsze wersalki wyglądają nieco inaczej, niż te które dumnie stały w naszych sypialniach lata temu. Obecne wersalki wykonywane są właściwie ze wszystkiego, z czego da się konstruować. Króluje przede wszystkim drewno, a oprócz tego metal. Łóżka kute bardzo podobają się miłośnikom klasycznych wnętrz, a łóżka z ramami z drewna pasują do każdego wnętrza, ponieważ te drewniane ramy wykonywane w rożnych stylach. Dla miłośników ekstrawagancji, producenci łóżek oferują także wersalkę z ramą plastikową, czy nawet… z betonu. Jak widać, dziś wyobraźnia kreatorów mebli nie zna granic.