Jak wybrać oświetlenie, aby nie zamęczało naszych oczu? Jakiego rodzaju zasady musimy przestrzegać?

By ochraniać oczy przed zmęczeniem i wadami wzorku, miejsce pracy powinno być najbardziej profesjonalnie oświetlone. Jak jednak wybrać tego rodzaju oświetlenie, które będzie najbardziej przyjemne w trakcie czytania, korzystania z komputera czy oglądania telewizji?

Co interesujące, naszym oczom nie będzie szkodzić tylko niezbyt dobre oświetlenie, gdyż niebezpieczne jest też zbyt mocne oświetlenie. Musi być ono dopasowane do funkcji, jaką ma spełniać. By jak najbardziej korzystnie dobrać oświetlenie do salonu i powierzchni 20 metrów kwadratowych, potrzebne jest 300, a nawet 400 W. Dość nowatorskim rozwiązaniem jest podpięcie żyrandola do regulatora natężenia światła, który umożliwia przygasić lub rozświetlić blask świetlówek Tlampydodomu.pl/1262-lampy-wiszace-do-kuchniażne czy mówimy o lampach do salonu a może są to lampy wiszące kuchenne.

żyrandol

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu, w którym pracujemy, światło musi być rozproszone, żeby nie odbijało się od różnych rzeczy, na które bezpośrednio spoglądamy. Najbardziej korzystnie zainstalować oświetlenie mieszane, co znaczy, iż wieszamy górne światło przy suficie oraz miejscowe nad biurkiem.

Zwłaszcza jest to niezbędne w pokoju, tak więc zawsze trzeba pomyśleć jakiego rodzaju lampy sufitowe dla dzieci będą najlepsze Jak czytamy to powinniśmy korzystać z lampy dolampydodomu.pl/1309-lampy-sufitowe-dzieciecerto ustawić z boku oraz trochę z tyłu. Głowę najlepiej trzymać w odległości trzydziestu-czterdziestu centymetrów od książki. Światło lampy nie może świecić bezpośrednio w oczy. Dopasowanie odpowiedniego oświetlenie jest też bardzo ważne podczas pracy przy komputerze.

Blat stołu komputerowego musi być oświetlony lampą z nieprzezroczystym abażurem. Światło będzie padać w takiej sytuacji do góry oraz na blat, ale nie będzie raził w oczy i nie będzie odbijać się od klawiatury. W kolejne sytuacji możemy doświadczyć bardzo mocnego zmęczenia oczu. Więc, jeśli w pracy nasz pracodawca zainstalował tylko świetlówki, należy ratować oczy przed ich działaniem. Najkorzystniej więc ustawić na biurku dodatkową lampę ze zwykłą żarówką, by nieco “złamać” mocne światło jarzeniówek. Jak więc widać, czy to w mieszkaniu czy w pracy zawsze trzeba pamiętać o najlepszym oświetleniu. Pamiętać też powinniśmy o najnowszych pomysłach, jak lampa podłogowa ze ściemniaczem – .

https://lampydodomu.pl/1996-lampy-podlogowe-do-salonu