Czym jest nowoczesna aranżacja pokoju?

Wnętrze modernistyczne to regularnie przewijająca się fraza w dużej liczbie teksów dotyczących wyposażenia. To nie dziwi, w końcu to jeden ze stylów, po które często sięgają nowi posiadacze mieszkań. Dlaczego akurat modernistyczne aranżacje cieszą się powodzeniem? Co właściwie oznacza ten termin i jak wykonać pokój w stylu modernistycznym?

wnętrza

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Modernizm posiada wiele twarzy i nie nie trzeba go zawsze rozumieć tak samo. Większość wnętrz tego rodzaju da się poznać natychmiast po przekroczeniu progu. Wyróżniają się bowiem nietuzinkowymi elementami wyposażenia, które są zwykle typowymi meblami designerskimi. Poza tym, nowoczesność to zazwyczaj minimalizm i właśnie to mocno wyróżnia ten styl. W stylu nowoczesnym nie uświadczysz zbyt wielu ozdób. Można powiedzieć, że za każdym razem wybiera się raczej mniejszą ilość elementów (salon w stylu modernistycznym).

To samo dotyczy budowy samych mebli i innych elementów. Da się je zrobić nawet z pojedynczego elementu surowca – lub chociaż mogą robić takie wrażenie. Nowoczesność to także duże przestrzenie. Im więcej niezagospodarowanego miejsca w pokoju gościnnym czy sypialni, tym lepiej. W celu osiągnięcie podobnego efektu często nawet łączy się pokoje w jeden pokój. Usuwa się ściany np. rozdzielające kuchnię i salon. Wówczas przestrzeń kuchenna stanowi jedynie aneks do pokoju gościnnego. Połączenie sprawia natomiast poczucie znacznie rozleglejszej przestrzeni.

Jeśli ta tematyka Cię wciąga, to możesz zdobyć podobne informacje na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź sensowny serwis.

wnętrza

Autor: Bob n Renee
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej zagorzali miłośnicy przestrzenności pozbywają się nawet większości ścian. W ekstremalnych przypadkach większość pomieszczeń stanowi jedno wielkie pomieszczenie. Jeżeli chcesz, by poczucie wielkości było bardziej dobitne, dobrze jest też dobrać odpowiednie kolory. Rzecz jasna szczególnie dobrze sprawdzają się jasne kolory, które wizualnie rozciągają pokój. Na ścianach ponadto powinny pojawić się zwierciadła, dzięki nim pokój będzie wydawał się jeszcze większy.