W jaki sposób można uzyskać wrażenie luksusu w naszych mieszkaniach?

Zbudowaliśmy sobie już domek z supernowoczesnych, ekologicznych materiałów. W ogrodzie pracuje całą parą przydomowa oczyszczalnia, wybudowana za dotację unijną. W ogrodzie zasadzone piękne grusze i jabłonki. Pora wobec tego zająć się wnętrzem domku.

Do akcji wchodzi niewieści gust, mężczyzna na ogół swoją część pracy wykonał i odpoczywa. Nie znaczy to, iż ten element pracy jest łatwiejszy. Dobór stylu w jakim urządzimy nasze gniazdko wcale nie jest nietrudny. Należy dobrze obmyślić tę sprawę.

Szafka z miejscem na posłanie dla kota

Autor: thedesignerpad.com
Źródło: thedesignerpad.com

Czy wolimy nowomodny, oszczędny w wyrazie styl? Czy też może nęci nas bizantyjski przepych? Żyrandole kryształowe? Niestety, nie jest to wcale łatwe, nie można przesadzić, bo wynik może być odwrotny od zamierzonego. Nazbyt duża ilości kryształowych przedmiotów sprawi chaos. Polecamy warszawa włoskie meble. A przecież zamiarujemy w swoim domu wypoczywać. Żyrandole kryształowe nie nadadzą się do każdych pomieszczeń. Pamiętajmy, że takie oświetlenie dobrze prezentuje się w pomieszczeniach powyżej 50 metrów kwadratowych. Jeśli dysponujemy taką dużą bawialnią, możemy swobodnie nabyć tego rodzaju żyrandol. Wtedy wystarczy już tylko okrągły stół, biały, haftowany obrus, krzesła lub też wygodny zestaw wypoczynkowy. W razie gdy mamy małe mieszkanko a pragniemy nasz dom napełnić odrobinę luksusu, mamy do wyboru lampa kryształowa, zaczynając od tradycyjnych, do podobnych do lamp biurkowych, aż po zwyczajne lampy sufitowe. Mają one tę zaletę, że pasują do mniejszych pomieszczeń. Jednakże tak samo jak w przypadku żyrandoli kryształowych, zasada powściągliwości obowiązuje taka sama – malutka lampa kryształowa z pewnością doda blasku każdemu wnętrzu.

Luksus da się uzyskać także w odmienny sposób w pomieszczeniach nieco mniej reprezentacyjnych, ale przecie również ważkich (o ile nie bardziej niż salon). Mam tutaj na myśli na przykład kuchnię, która dla wielu osób jest centrum domu, ponieważ to dokładnie tu toczy się tak naprawdę prawdziwe życie domu. Starczy zastosować do dekoracji płytka włoska, które to gwarantują bardzo wysoką jakość a także oryginalne wzornictwo. Jednakowo z łazienką – płytki (płytki na podjazd) włoskie zapewnią nam oryginalny styl aranżacji pomieszczeń, a łącznie z lampami kryształowymi zagwarantują efekt luksusu o jaki nam chodziło.