Czy kiedykolwiek rozważałeś, jak głos oddziałuje na ludzi?

W codziennym postępowaniu przeważnie reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te wstępne chwile – często mówi się, że jest to nie więcej niż 30 s – składają się wizerunek, brzmienie oraz kontekst spotkania. Jeśli przeanalizować ten fakt z biznesowego punktu widzenia, koniecznie musimy zdać sobie sprawę z tego, że w taki sam sposób traktowane są różnego rodzaju reklamy audiowizualne.

reklama w telewizji

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Składają się one z części głosowej i części wizualnej. Obie mają dla potencjalnego klienta olbrzymie znaczenie, ale partia głosowa jest w większym stopniu znacząca przy częściowym odbiorze przekazu.

Przeważnie kiedy oglądamy film, w trakcie przerwy reklamowej wychodzimy z pomieszczenia lub odwracamy się od telewizora. Wtedy istotny wpływ na przyswojenie komunikatu ma głos do reklamy, którego zdecydowaliśmy się użyć.

Zgromadziliśmy tutaj ciekawe dane, więc jeżeli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej (http://ulgaoddlugu.pl/) naszych stron.

Czy jest on przyjazny, czy skłania do słuchania? Wszyściuteńko zależy też od tego, jaki produkt czy usługę próbujemy reklamować. Wiadomo, że lektor do reklamy np. produktów dla dzieci powinien być płci żeńskiej o ciepłym głosie, jak np. z Paszczowo, gdyż wzbudzi ona większe zaufanie do przekazu niż głos osoby starszej, czy dziecka. Dlaczego tak jest?

lektor

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako nabywcy lubimy myśleć, że osoba, mówiąca do nas o produkcie czy usłudze, sama z tego korzystała i może nam poopowiadać o swoich odczuciach z tego użytkowania płynących. Aby dobrać właściwego lektora, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest bank głosów – jest pod linkiem. Za jego pomocą możemy odsłuchać dany głos kilka razy i ocenić, czy komponuje się on z przekazem. Kiedy wybierzemy odpowiednią osobę do przeczytania naszego komunikatu, możemy być pewni, że wpłynie to na wielkość sprzedaży.