Którą nagrzewnicę powietrza nabyć?

Zastanawiając się nad kupnem właściwej nagrzewnicy trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: elektryczna, gazowa czy też olejowa?
Każdy z przytoczonych rodzai ma swoje zalety i wady.

nagrzewnica

Źródło: pixabay
Nagrzewnica na prąd określona jest do grzania niewielkich wnętrz takich jak przykładowo: kiosk, nieduży obiekt handlowy, nieduża budka. Cechuje je względnie niewysoka wydajność przy większym poborze prądu. Nagrzewnica zasilana prądem jest idealna, gdy zamyślasz ogrzać wnętrza 2x2m. Nie znaczy to jednak, że nagrzewnicą elektryczną nie można ogrzać większych nawierzchni, choć musisz się wtenczas przyszykować na poważny rachunek za prąd.
Gazowe nagrzewnice natomiast, stanowią swoisty kompromis pomiędzy jakością a ceną. Tak nagrzewnice, jak również paliwo są stosunkowo tanie. Nagrzewnice tego typu są zupełnie niezależne, możemy nimi pracować w dowolnie wybranym miejscu, albowiem nie wymagają podłączenia do gniazdka. Wykorzystuje się je na ogół do nagrzewania pomieszczeń o ogromnej nawierzchni. Atutem tego typu przyrządów jest również dostrajana moc termiczna, łatwość obsługi. Nagrzewnica gazowa w okresie spalania emituje dużą ilość wody, a więc bez stosownej wentylacji nastąpić może rozwój grzybów. Olejowe nagrzewnice określone są do grzania przeciętnych jak też większych pomieszczeń, cechuje je wysoka wydajność oraz największy komfort eksploatacji.

Tu jednak rodzi się wątpliwość – przyrząd z odprowadzeniem spalin czy może bez odprowadzania? Nagrzewnice na olej (oleje do osi skrzyni biegów) mające odprowadzenie spalin rekomendowane są przeważnie do nagrzewania ogromnych wnętrz, w jakich pomieszkują ludzie – składów, budynków mieszkalnych, etc.