Najlepszy wystrój pokoju niemowlaka – sprawdź!

Urodziny bobaska to zazwyczaj długo i niecierpliwie wyczekanym momentem. Aranżacja pokoju dla niemowląt musimy dostosować do potrzeb malucha jak i jego rodziców.

Łóżeczko dla dzieci

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Pierwsze miesiące życia maleństwa łączą dziecko nierozerwalnie z rodzicielką, od której noworodek jest całkowicie zależna. Często z tego powodu poza dziecięcym łóżeczkiem, w pokoju znajduje się również łóżko opiekunów.

Może absorbujące będą informacje, które posiada praktyczna treść (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/doggy-rawhide/). Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, to kliknij tu oraz wyczerpująco zobacz te wiadomości.

Zadbać należy, by oba znajdowały się blisko siebie – w ten sposób będzie nam łatwiej opiekować się dzieckiem. Przydatna będzie także elektroniczna niania- sprzedaj. Oprócz tego zastanówmy się o miejscu do przewijania dziecka – doskonały będzie tu mały, wysoki stolik, albo specjalny przewijak, który położymy na dziecięcym łóżeczku. Oprócz tego przyda się zaraz przy nim niewielka lampka z przytłumionym światłem – najlepsza do przewijania dziecka nocą.

bobas, niemowle

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym zakupem jest szafka na ubranka malucha. Powinna posiadać dużo półeczek o regulowanej wysokości, a oprócz tego przyda się jeszcze kilka szuflad na kosmetyki do pielęgnacji dziecka i pampersy. Uprości nam to znacznie zadanie i działanie w razie zmiany pieluchy. Trzeba zadbać, by górna lampa miała domknięty klosz, najlepiej w jakimś delikatnym, pastelowym odcieniu. Uchroni to maleństwo od patrzenia bezpośrednio w żarówkę. Idealnie będzie, kiedy do tego dodamy także trochę barwnych maskotek, albo zabawek, które zawiesimy na sznurku- zalecam urządzić te wnętrze w ciepłych kolorach – różach, błękitach, pomarańczach. W sieci znalazłam aranżację pokoju dla dziecka w odcieniach szarości i beży. Co ciekawe, prezentuje się bardzo fajnie! Sprawdźcie sami: .