Jakie urządzenia mogą służyć do oddzielania różnorodnego rodzaju surowców sypkich?

W różnych dziedzinach przemysłu stosowane są produkty, które choć wykorzystuje się do różnorodnych celów, to jednak ich metoda działania jest taka sama.

Dla przykładu można by odsiewać od siebie wiele różnych substancji, jakie później mogą służyć do różnorodnych celów.
elewacja

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Do odsiewania małych porcji pelletu, które w praktyce są granulatem z biomasy albo też do rozdzielania frakcji różnego rodzaju gradacji służą odsiewacze korbowe. Mają one niewielkie wymiary oraz bardzo zwartą konstrukcję. Mogą dzięki temu zostać zainstalowane na linii technologicznej na dosyć niedużej przestrzeni. Stosuje się je w miejscu, w którym ze względu na istniejące warunki jakościowe istnieje konieczność dokładnego oddzielania frakcji pylistej od frakcji ziarnistej. Takie odsiewacze korbowe są zbudowane z posiadającej kosz zasypowy ramy, szczególnej kołyski, mechanizmu korbowego i motoru wraz z przekładnią pasową. Takie odsiewacze mają pojedyncze albo 2 sita, silnik o mocy 1-15 kW (ma on 1500 obr. na minutę) oraz wydajność do ok. 2 ton pelletu na 1h działania. Jego wymiary to np..

Jeśli w opublikowanym tu artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (crocushill.pl/) jeszcze jeden materiał.

1500x1300x900mm.

Do separacji materiałów sypkich mogłyby też posłużyć odsiewacze cylindryczne. Mogłyby one wspomagać różnorodnego rodzaju procesy techniczne, np. produkcję granulek opałowych. Takie urządzenia produkowane są w różnych wersjach mających przeróżne parametry pracy.

Na indywidualne zlecenie można oczywiście dostosować narzędzie do konkretnych wymogów. Urządzenia są zbudowane z korpusu, wirnika czy też klapy i napędu. Na wszystkie urządzenia producent udziela również długiej gwarancji.