Agencje nieruchomości – na czym polega ich działanie?

Jeżeli chcemy kupić, sprzedać lub wynająć mieszkanie lub inną nieruchomość możemy to zrobić, korzystając z fachowej pomocy biura nieruchomości. Zanim zdecydujemy się postawić na taką formę wsparcia musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, jakie czynności są obowiązkowe zanim pośrednik reprezentując nas zajmie się sprzedażą, kupnem lub wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność biura nieruchomości oparta ta jest na przepisach prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości konieczność zawierania z każdym klientem umowy pośrednictwa.

Jeśli masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na opisywany temat, to skorzystaj z tego oraz kliknij na umieszczony poniżej odsyłacz i przeczytaj informacje.

Dopiero, gdy taka umowa zostanie podpisana, agent nieruchomości pracujący dla danego biura nieruchomości może zgodnie z prawem występować w naszym imieniu. Wszystkie działania które mają na celu sprzedaż, kupno lub wynajęcie mieszkania z pomocą pracownika biura nieruchomości muszą zostać poprzedzone podpisaniem określonej umowy. Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań „z drugiej ręki”.

Biuro nieruchomości może klientowi zaproponować zawarcie umowy otwartej lub zamkniętej. Umowa pierwsza pozwala zatrudnionej przez nas agencji poszukiwać odpowiadającej klientowi nieruchomości także za pośrednictwem innych, działających na rynku agencji nieruchomości. Drugi typ umowy nie zezwala na taką ewentualność. Od jakiegoś czasu osoby, które planują zakup określonej nieruchomości spotykają się z określeniem „mieszkania deweloperskie”. Dla wielu osób pojęcie to jest raczej niejasne. Spróbujmy je nieco przybliżyć. Zazwyczaj mieszkania deweloperskie to mieszkania, które bardzo często są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.
biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Spora liczba deweloperów działających na terenie naszego kraju sprzedaje mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to na ogół mieszkania, które potencjalny nabywca musi wykończyć. Jakie prace wykończeniowe czekają na właściciela po kupnie mieszkania w stanie deweloperskim w ogromnej mierze zależy od spisanej przez klienta umowy z deweloperem.

Zanim więc będzie można wprowadzić się do takiego mieszkania trzeba wykonać w nim naprawdę dużo prac wykończeniowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby do kupionego mieszkania wprowadzić się niemalże od razu po zakupie trzeba kupić mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak opcja znacznie droższa. W końcowym rozrachunku tego rodzaju rozwiązanie jest jednak naprawdę bardzo opłacalne. Dobrze jest o tym pamiętać.