Kominek w pokoju dziennym. Szykowna ozdoba pomieszczenia i źródło ciepła

Kominek to nie wyłącznie dekoracja pomieszczenia, ale także dodatkowe źródło ciepła. Podpowiadamy, jak wybrać należyty kominek do salonu a także jak ciekawie go zaaranżować. Dzięki najnowszym technologiom, pokojowy kominek może być szykowną i niekoniecznie drogą dekoracją praktycznie każdego pomieszczenia. Znakomicie sprawdzi się w pokoju dziennym, w którym tworzy przyjemną, domową aurę. Kominki są ponadczasowe, nie poddają się modom. Dzięki nim pomieszczenie staje się przytulne, ciepłe oraz intrygujące.

kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Bogactwo oferowanych w sprzedaży kominków z jednej strony przynosi możność dopasowania urządzenia do osobistych potrzeb, natomiast z drugiej jednakże wymaga przyswojenia chociażby zasadniczej wiedzy na temat wariantów i zastosowań poszczególnych konstrukcji. Przemyślany wybór odpowiedniego źródła ciepła będzie gwarancją komfortowego użytkowania jak też pomoże stworzyć przyjemną atmosferę w domowych wnętrzach. W grę wchodzi także kominek na zamówienie – oferta kominków.

Wybór między konstrukcją zamkniętą a otwartą to początkowy krok, jaki musimy wykonać, budując wyśniony kominek.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij ten link – to naprawdę użyteczna oferta, która jest godna Twojej uwagi!

Urządzenia otwarte są bardzo zbliżone do stosowanych przez stulecia palenisk, jakie służyły do przygotowania posiłków, a również ogrzewania i oświetlania gospodarstw. Ich największą zaletą jest wyjątkowy klimat, jaki tworzą we wnętrzach. Pomimo pozorów nie są jednak skutecznym źródłem ciepła – wykorzystują do ogrzania wnętrza jedynie około dwudziestu% energii zawartej w drewnie, które w związku z nieograniczonym dopływem powietrza dodatkowo szybko się spala. Miły wieczór przy blasku ognia wiąże się więc w ich wypadku z niezbędnością częstego uzupełniania opału.

Bardziej praktycznym rozwiązaniem są kominki zamknięte. Ich kluczowym czynnikiem jest wkład kominkowy, osłonięty przeszklonymi drzwiami. W porównaniu do kominków otwartych, na pewno podwyższa to bezpieczeństwo i skuteczność energetyczną procesu wypalania, wynoszącą nawet do siedemdziesięciu%. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je z powodzeniem wykorzystywać jako źródło ciepła w domu. Wkłady mogą być przystosowane do kooperacji z instalacją dystrybucji gorącego powietrza, bądź posiadać tak zwany płaszcz wodny. Obudowa do kominka jest kwestią naszego gustu.