Obrona przed promieniami słonecznymi, hałasem i włamywaczami – czyli o szkłach wytwarzanych w Częstochowie

Częstochowa może pochwalić się nie tylko Jasną Górą. To także tu działa jedna z najbardziej innowacyjnych odlewni na świecie. Odlewnia Guardian została przeznaczona do użytku trzynaście lat temu. Nie bez kozery właśnie tutaj została założona rodzima gałąź tej międzynarodowej firmy. Doceniono korzystne położenie miejscowości, prawie na granicy Śląska z Opolskiem i Łódzkiem, dostępność kompetentnej kadry oraz potencjał dalszego rozwoju.

Szklany biurowiec

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku w miejscowości powstawało jedynie szkło typu „float”, płaskie i niekolorowe. Jego grubość wynosi od 3 do 12 mm. Szkło „float” ma funkcjonalne użycie, stosowane jest m.in. w budowlance i budowie kolektorów słonecznych. Marka nie spoczęła jednakże na laurach i w kolejnych latach wzbogaciła ofertę o nowe typy szkła.

W Częstochowie produkuje się między innymi szkła do okien, przeznaczane na budowę fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła pochłaniające dźwięk. Wyroby firmy Guardian wyróżnia głównie dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Szkło, które produkuje się w Częstochowie pomaga oszczędzać energię, przez wzgląd na termoizolację, czyli obronę przed utratą ciepła. Produkty tej firmy ochraniają przed rażącym światłem słonecznym, głośnymi dźwiękami oraz zwiększają bezpieczeństwo przed włamywaczami.

Firma podkreśla, że do fundamentalnych reguł firmy należą przede wszystkim: innowacyjność i funkcjonalność produktów, przyjacielskie stosunki z personelem i dbałość o profesjonalną obsługę klientów. Wyjątkowo ważne dla marki są także zagadnienia związane z ochroną środowiska.

To fakt, że informacje pod tym linkiem są niezwykłe, zatem jeśli masz chęć uzyskać większą ilość danych na opisywany wątek, to przejdź do treści (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/mieszkania-przeprowadzki-wroclaw/) – odsyłacz jest tu.

Marka Guardian szczególnie popiera budownictwo, które szanuje zasady systemu certyfikatów LEED. System kładzie akcent na praktyczność budynku, ale i czynniki przyjazne oszczędzaniu energii. W ten punkt znakomicie wpisują się produkty marki Guardian.

Urokliwie umiejscowiona Częstochowa stała się siedzibą jednej z najbardziej innowacyjnych hut na świecie. To tutaj produkuje się szkło „float”, znajdujące szerokie zastosowanie w budownictwie. Łącząc w sobie praktyczność, dopasowanie do oczekiwań klientów i troskę o środowisko naturalne, całkowicie oddaje ideały omawianej firmy.