Jak zaprojektować pokój na poddaszu?

mieszkanie na poddaszu domu? A może kupiłeś lokal w urokliwej kamienicy na starym mieście? Pokoje są ukośne, a pod sufitem w ścianach wyłaniają drewniane krokwie. Przestrzeń jest nietypowa, wspaniała do urządzenia pracowni plastycznej, bawialni albo pokoju gościnnego.

poddasze do aranżacji

Autor: zeitfaenger.at
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jakiego rozmiaru poddaszem posiadamy, mamy możliwość we właściwy sposób zaplanować na nim parę obszarów. Znajdzie się miejsce do spania, rozwoju twórczego, czy kącik do zabawy dla dzieci. Warto wykorzystać predyspozycje wnętrza i pozostawić urokliwe krokwie, czyszcząc je tylko papierem ściernym i konserwując bezbarwnym impregnatem do drewna. Po wyrównaniu ścian, wykończeniu pokoi, możemy rozpocząć do ich meblowania!

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com

Poddasze bardzo dobrze będzie wyglądać w odcieniach ciepłych, pastelowych kolorów – żółtym, pomarańczowym. Warto kupić jeszcze rolety na okna, które są wstawione w skosy. Ciekawie będą wyglądały rolety wybrane na zasadzie kontrast intensywności kolorów – jeśli ściany są jasnożółte, to rolety warto zrobić w kolorze zdecydowanie intensywniejszym.

W zależności od tego, jak wielkie są skosy na ścianach warto zaaranżować obszar poddasza. Tam gdzie te skosy są szczególnie duże warto przygotować kącik zabaw dla dzieci – wyścielić je matą, bądź miękkim dywanem, a wokółułożyć dziecięce zabawki – maskotki, klocki duplo. Można także wsunąć tam dwuosobowy materac i zaaranżować sypialnię. Sposobów na to jak zaaranżować pokój na poddaszu jest multum.

Klimat wnętrza jest tworzony przez dodatki. Warto poczytać wielu przewodników z serii „zrób to sam”, pomocne w wyczarujemy piękne, ręcznie tworzone poszewki na poduszki, obrazki na ściany, czy pokrowce na krzesła. Meble sklep meblowy w kwestii koloru radzimy dobrać do koloru krokwi. Idealnie będą pasować jasne, sosnowe. Możemy ustawić pod oknem komodę, na której umieścimy kilka kwiatków w kolorowych doniczkach. Dobrym pomysłem jest także niski stolik, przy którym możemy postawić kilka nietypowych taboretów, albo większych poduch w różnokolorowych poszewkach.