Wodomierze i ciepłomierze, czyli urządzenia niezbędne w każdym mieszkaniu

Bardzo trudno pomyśleć sobie życie bez bieżącej wody albo ogrzewania. Przyzwyczailiśmy się do takich wygód. Dostarczanie ich do nas wymaga jednakże pewnych zabiegów.

ciepłomierze

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Współczesny świat jest ogromnym stopniu poddany informatyzacji. Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa posiadają swoje prywatne bazy danych, stale powiększane o nowe informacje. Możemy nawiązywać kontakt bez ruszania się z kanapy, przesyłać wszelkie dane na ogromne odległości oraz pobierać te informacje za pomocą specjalistycznych urządzeń. Z tych zdobyczy techniki korzystają często przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie wynajmu lokali mieszkaniowych, jak przykładowo spółdzielnie mieszkaniowe. Doskonałym przykładem urządzonek, które na odległość przekazują konkretne dane są ciepłomierze. Co to jest? Ma je w domu każda osoba mająca centralne ogrzewanie. To małe wykończone plastikiem specjalne czujniki, jakie zapisują ilość używanego przez nas ciepła, poprzez co spółdzielnia wie, jak ustalić nasz czynsz. Nie mamy żadnej sposobności, by wpływać na osiągany rezultat – mimo iż ciepłomierze znajdują się w naszych mieszkaniach stanowią własność zarządcy (przeczytaj szczegóły). Co ciekawe – nikt nie przychodzi, aby spisać wyskakujące na ciepłomierzu liczby – pomiar dokonywany jest zdalnie. Wystarczy, iż osoba posiadająca specjalny czujnik podejdzie w rejon, w którym znajduje się to urządzenie, a samo przekaże ono odczyt. To bardzo komfortowe urządzenie szalenie ułatwia pracę spółdzielni, ułatwia im szybkie przeprowadzenie odczytów.

Trochę inaczej ma się sprawa jeśli chodzi się o wodomierze – BMETERS Polska Sp. z o.o.. One także instalowane są w każdym domu na rurach jakie doprowadzają wodę. Jednak w tym wypadku przeprowadzanie odczytów odbywa się trochę inaczej – pracownik spółdzielni musi samodzielnie wejść do każdego domu oraz spisać pojawiające się na nim cyfry. To działanie wymaga czasu. Jednakże do tej pory nie wymyślono nic lepszego. Wodomierze trzeba odpowiednio legalizować oraz, co bardzo istotnie, nie można ich pod żadnym pozorem ściągać, ponieważ związane to jest z wieloma konsekwencjami. Jeśli chcemy przeprowadzić remont i wodomierz nam w tym zawadza, należy zgłosić do spółdzielni i poprosić o zdjęcie zdjęcie na nagrobek fotoporcelana go na okres remontu.