Gospodynie, w przeciwieństwie do facetów, będą pamiętać o tym, żeby mieszkanie było ładnie i komfortowo urządzone

Dom nieżonatego faceta nietrudno rozpoznać, a w tego typu obserwacjach wiodą prym damy, ponieważ to one najczęściej trudnią się urządzaniem wnętrz. Troszczą się o to, żeby wszystkie pokoje były elegancko i przytulnie zaprojektowane, a domownicy czuli się tu naprawdę jak u siebie. Damska dłoń jest w stanie czynić cuda, a czterdziestolatki w ogóle nie boją się radykalnych zmian i chętnie biorą na siebie dekoratorskie obowiązki.

przytulna sofa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A czasem zawieszenie nowych firanek w oknach lub postawienie kilku doniczek na regałach jest niewystarczającym zabiegiem, ponieważ przy projektowaniu wnętrz warto brać pod uwagę również odpowiedź na kluczowe i równocześnie oczywiste pytanie. Otóż, czy po ukończonym mini remoncie członkom rodziny będzie mieszkało się wygodnie?Panie troszczą się o to, aby w mieszkaniu królował kolorystyczny ład. Zasada złotego środka obowiązuje również w doborze ornamentyki. Dzianina wełniana w wielkie kwiaty, z której krawcowa uszyła narzutę na wersalkę, będzie dobrze wyglądać tylko w pokojach, w jakich nie wykorzystano nazbyt wielu elementów zdobniczych. Bardzo bogata ornamentyka sprawi, że każdy przybysz zaproszony przez gospodarzy na obiad będzie w takim pokoju czuł się trochę przytłoczony. Jednak wprawne oko gospodyni wychwytuje takie drobiazgi i w razie potrzeby każda czterdziestolatka dokonuje stosownych zmian.W czasie zakupów panie skupią swoją uwagę na detale, o których panowie z reguły raczej nie myślą. Z racji tego że zdrowie jest najważniejszą wartością, panie domu wymieniają puchowe pierzyny na nowiuteńkie kołdry antyalergiczne (). Kiedyś nie palono w piecach całą dobę, więc żeby w nocy nie przemarznąć, należało solidnie się przykryć. A teraz wystarczą cieńsze i lżejsze kołderki, które dodatkowo o wiele prościej wynieść na taras (montaż tarasu z desek kompozytowych) bądź wyczyścić. Rewolucyjne zmiany dosięgły także kwestii związanych z praniem pościeli, której od dobrych kilkudziesięciu lat nie trzeba już maglować.

ogród

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem w lipcu, a także wczesną jesienią bądź późną wiosną, panowie uwielbiają spędzać piątkowe popołudnia przy grillu. I tutaj rada doświadczonej gospodyni jest nieoceniona. W ogrodzie bądź na balkonie zazwyczaj siedzi się na krzesłach z plastiku, które w końcu miękkie nie są. Żeby uczestnikom domowej biesiady siedziało się bardziej komfortowo, wystarczy nabyć poduszki na meble ogrodowe (). Ten nabytek nie jest zbyt kosztowny, a w końcu jest całkiem użytecznym.