Jakimi cechami charakteryzują się kominy przemysłowe

Kominy stalowe wykorzystywane są jako sposób na odprowadzenie nagromadzonych spalin oraz gazów, które wytwarzają się w systemie ogrzewającym. Powstają one w wyniku płonięcia w piecach i grzewczych kotłach. Są również skutkiem niektórych procesów produkcyjnych. Kominy przemysłowe muszą być tak dobrane, by spełniać określone dla nich funkcje. By dobrać je odpowiednio, należy przede wszystkim uwzględnić, jakie substancje będą na nie oddziaływać podczas użytkowania. W tym zakresie trzeba wybrać komin, dostosowując go do tego, czy będzie odprowadzał spaliny, powstające podczas systemu spalania, czy również mgły powstałe w ciągu produkcji.

komin przemysłowy

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest także temperatura, jaką osiągają kominy w procesie odprowadzania spalin czy gazów. Kominy mogą mieć różnoraką wysokość, w zależności od przeznaczenia mogą również odprowadzać spaliny w ciągu powstałym naturalnie, albo za pomocą ciągu wytwarzanego sztucznie, w czasie działania specjalnych urządzeń. Kominy stalowe przemysłowe wykonuje się z różnych rodzajów stali. Przykłady na stronie: Fhu-Andre. Do tych często stosowanych, należą stal zwykła oraz szlachetna oraz aluminium. Wybór komina to także decyzja o jego przekroju oraz kształcie, uwzględnienie typu ochrony termicznej, działań czynników szkodliwych (w tym działania chemicznych środków). Kominy przemysłowe mogą mieć łączenia w postaci śrub bądź być spawane.

Kominy stalowe przemysłowe (wejdź na stronę) są raczej nieskomplikowane w montażu, są odporne na oddziaływanie na nich czynników zewnętrznych – w tym nawet niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak i czynników wewnętrznych. Dobrze przewodzą ciepło i prosto w nich uzyskać właściwy ciąg. Ten rodzaj kominów powoli zastępuje te budowane z cegieł. Kominy stalowe są lekkie, można z nich budować wysokie konstrukcje, łatwo się je konserwuje, a również z dużą łatwością możemy je transportować. Jednak wady tego rodzaju konstrukcji także istnieją.

Należy do nich właśnie obowiązek dbania o stałą konserwację, duża podatność na działanie porywistych wiatrów, które wraz z pojawiającą się korozją, może powodować niszczenie komina, a także brak możliwości budowania kominów o dużej średnicy.

Naturalnie, że w sieci odnajdziesz pasjonujące tematy.Na omawiany temat także przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://hft71.pl/o-technikach-haftu/haft-komputerowy-powody-dla-ktorych-warto-go-stosowac/)!

Kominy mogą być dodatkowo wyposażone w drabiny, które będą umożliwiały wejście i prace przy kominie. Kolejnym elementem mogą być również specjalne pomosty i galerie. Komin powinien również posiadać odgromową instalację. Jeżeli komin jest wysoki, powinniśmy wziąć pod uwagę, że może stwarzać przeszkody w ruchu lotniczym, z tego powodu taki element odpowiednio oznakować, by był widoczny zarówno w czasie dnia, jak i po zmroku.