Która brama okaże się najlepsza, jeśli jest mało miejsca przed garażem?

Dzisiaj do wyboru mamy niezwykle wiele typów bram. Takie do garażu różnią się głównie sposobem roztwierania. W asortymencie producentów możemy znaleźć bramę segmentową czy rolowaną.
Należy zastanowić się, jaka brama byłaby najlepsza w naszej sytuacji.

Najbardziej popularne obecnie są bramy płytowe. Do ich otwierania potrzebne jest miejsce przed garażem. Powinno tak być, ponieważ jej dolna część wysuwana jest na zewnątrz garażu.

Czy poszukujesz na stronie mieszkania na sprzedaż czegoś niezwykle zajmującego? Zachęcamy w takim razie do następnego tekstu. Trzeba tylko wejść w ten link.

Jeśli miejsca przed nim mamy mało, korzystniej jej nie kupować. Brama segmentowa w czasie roztwierania nie potrzebuje miejsca przed budynkiem garażu. Doskonałym wyjściem jest ona w sytuacji, gdy podjazd jest krótki. Tego typu bramę zastosować możemy także w garażu, który wychodzi bezpośrednio na drogę. Taka brama jest również szczelniejsza od bram uchylnych. Należałoby montować je w ogrzewanym garażu.

żarówki

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
Brama rolowana funkcjonuje tak jak roleta okienna. Zajmuje ona najmniejszą ilość miejsca. Są one praktyczne w używaniu, jednak musimy trochę poszukać, gdyż nie wszyscy producenci bram posiadają je w swoim asortymencie. Taką bramę nabywamy od razu z elektrycznym napędem. Brama otwierana na boki, jest najstarszym typem bram, które już rzadziej pojawiają się w asortymencie producentów. Zlecenie na taką bramę możemy składać w zakładzie rzemieślniczym. Otwarcie jej wymaga dużo miejsca i nie w każdym wypadku udaje się zamontować napęd zasilający. Bramy do garażu są najczęściej produkowane z blachy stalowej lub z drewna.

Można by także spotkać takie, które były wykonane z blachy miedzianej lub aluminiowej i przeważnie są obłożone brązem. Dlatego też przed kupnem bramy trzeba starannie zmierzyć obecną przestrzeń.