Jaki rodzaj klimatyzacji możemy zastosować w firmie?

Klimatyzator do biura to urządzenie, które jest dostosowane nie tylko do potrzeb finansowych firmy, lecz zwłaszcza żeby zagwarantować komfort wszystkim klientom oraz pracownikom.

klimatyzator biurowy

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
budowa - marina

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jeden z najlepiej wpływających czynników na efektywność pracy w okresie letnim.

Ten materiał, który na tej witrynie publikujemy, jest niezwykle emocjonujący, ale warto ponadto przejrzeć pokrewne informacje – więcej pod tym linkiem (http://www.probudiament.pl/ciecie-betonu/).

W zależności od wielkości konkretnego biura, ilości będących tam miejsc, ich kształtu i rodzaju, trzeba wybrać odpowiedniej mocy Urządzenia klimatyzacyjne kasetonowe, ścienne, kanałowe czy podsufitowe. Najbardziej popularny klimatyzator biurowy to ten naścienny, instalowany w najbardziej dopasowanym obszarze na ścianie. Tak, żeby był w stanie gwarantować komfort wszystkim zatrudnionym, a nie tylko jednej siedzącej pod nim osobie. Gdy rozpoczynamy namyślać się nad sprawą klimatyzacji biurowej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Istotne jest to, jak dużo miejsc chcielibyśmy klimatyzować, jakie jest rozplanowanie pojedynczych pomieszczeń, jak dużo ludzi pracuje w poszczególnych pomieszczeniach, jakie urządzenia wydzielają ciepło oraz gdzie moglibyśmy umieścić klimatyzator.

obiekty
Tak jak w przypadku lokali, tak i w biurach, zazwyczaj stosowane są klimatyzatory naścienne, choć we współczesnym budownictwie, które jest przeznaczone jedynie na biura, stosuje się narzędzia kanałowe lub przypodłogowe. Klimatyzatory naścienne zależnie od mocy chłodniczej mogą posiadać rozmiary od 80 do 100 cm szer., 2 centymetry wysokości oraz odstają od muru na około 20 centymetrów. Klimatyzatory kasetonowe są przeznaczone do pomieszczeń, w których są sufity podwieszane.

Klimatyzacja kasetonowa to bardzo duży komfort nawiewu oraz duża estetyka. Instalacja schowana jest nad sufitem, a widoczny jest wyłącznie panel sterowania, z którego spływa na nas chłodne powietrze.