Jak możemy określić naturalność perły?

Elegancka biżuteria oferowana przez wielu jubilerów to rezultat troszczenia się o tworzenie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę lubianą przez kobiety, co szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są w pewien sposób nieśmiertelne. Przygotowane z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak można je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perły na nowy rok!Wygląd zewnętrzny obu rodzajów pereł może jednak wprowadzać w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy. Znawcy pereł, którzy mają spore doświadczenie, sami nierzadko nie widzą możliwości rozróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najistotniejszą różnicą, jaką wskazują, jest stosowanie w perłach hodowlanych ośrodka. To swego rodzaju jądro, co jest umieszczane ręcznie.

Czy kolekcjonujesz informacje w kontekście opisywanego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu. Ono również będzie dla Ciebie ekscytujące!

Znane są dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłamiPerły naturalne można odróżnić w niezwykle prosty sposób od tych nienaturalnych. Pomocną będzie metoda wglądu, która opiera się szczególnie na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w budowie wewnętrznej pereł. Kolejnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Bazuje na profesjonalnym sprawdzaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.

Czy pokusiłabyś na prezent z koli z pereł?
Konieczne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o właściwym nasileniu. Hodowla pereł jest coraz popularniejsza także w naszym kraju. Ważne jest to, że w przypadku pereł hodowlanych możemy spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę oraz mogą być w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, który jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Jest przydatną bazą, która służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła pochodząca z hodowli dodatkowo podczas naświetlania rentgenem ma plamę o jasnym środku. Pomiędzy elementami przebiega ciemna linia. Dzięki temu też można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na