Jak możemy określić naturalność perły?

Elegancka biżuteria oferowana przez wielu jubilerów to rezultat troszczenia się o tworzenie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę lubianą przez kobiety, co szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są w pewien sposób nieśmiertelne. Przygotowane z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak można je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perły na nowy rok!Wygląd zewnętrzny obu rodzajów pereł może jednak wprowadzać w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy. Znawcy pereł, którzy mają spore doświadczenie, sami nierzadko nie widzą możliwości rozróżnienia naturalnych od hodowlanych.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź szybko ten świetny link (https://lajkonik-pik.pl/shop/stawowa-8/) – przeczytasz w tym miejscu wiele przydatnych informacji.

Najistotniejszą różnicą, jaką wskazują, jest stosowanie w perłach hodowlanych ośrodka. To swego rodzaju jądro, co jest umieszczane ręcznie. Znane są dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłamiPerły naturalne można odróżnić w niezwykle prosty sposób od tych nienaturalnych. Pomocną będzie metoda wglądu, która opiera się szczególnie na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w budowie wewnętrznej pereł. Kolejnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Bazuje na profesjonalnym sprawdzaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.

Czy pokusiłabyś na prezent z koli z pereł?
Konieczne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o właściwym nasileniu. Hodowla pereł jest coraz popularniejsza także w naszym kraju. Ważne jest to, że w przypadku pereł hodowlanych możemy spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę oraz mogą być w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, który jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Jest przydatną bazą, która służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła pochodząca z hodowli dodatkowo podczas naświetlania rentgenem ma plamę o jasnym środku. Pomiędzy elementami przebiega ciemna linia. Dzięki temu też można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na