Z jakiego powodu czyste powietrze jest tak ważne w niektórych procesach, najważniejsze zastosowanie filtrów.

Wielu ludziom powietrze które nas otacza wydaje się zupełnie czyste. Lecz sytuacja zupełnie inaczej wygląda, w powietrzu znaleźć można ogromną ilość najróżniejszych cząstek pyłu, kurzu i wiele innych zanieczyszczeń. Wszyscy takie powietrze wdychają, podobnie jak korzystają z niego najróżniejsze urządzenia i maszyny. I o ile przy naszych organizmach powietrze jest filtrowane zanim przedostanie się do płuc, analogicznie musi być z urządzeniami i maszynami wykorzystującymi powietrze w swojej pracy. Najlepszym przykładem są tu silniki samochodów.

Do swojego działania będą one potrzebować powietrza z atmosfery, to właśnie za jego pomocą paliwo jest spalane i zamieniane na mechaniczną energię. Lecz tłoczenie brudnego powietrza wprost do wnętrza silnika spowodowałoby jego szybkie uszkodzenie, z powodu rozmaitych mniejszych i większych pyłów – czytaj na więcej na . Dlatego też w silnikach stosuje się odpowiedni filtr mann, który ma za zadanie oczyścić powietrze przed dostarczeniem go do komory spalania. Ponieważ filtry po pewnym czasie użytkowania mogą zostać zapchane i przestają czyścić powietrze, to niezbędna będzie ich regularna wymiana.

filtr

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com

Kolejnym zastosowaniem powietrza są różnego rodzaju układy wentylacji i klimatyzacji. Tu również konieczne jest zadbanie o to, aby powietrze było dobrze oczyszczone. Tyle że nie będzie tutaj chodzić o uszkodzenie urządzeń, a raczej o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom – poznaj ofertę firmy firma elektryczna kraków Iow Trade. Wentylatory bardzo często są używane w najróżniejszych halach przemysłowych, magazynach i fabrykach, w których mogą się niekiedy pojawić rodzaju niebezpieczne opary czy pyły.

I w takiej sytuacji konieczne będzie oczyszczenie takiego powietrza, tak aby pracownicy mogli pracować z bezpieczny sposób. Bardzo dobrze w takim przypadku sprawdzają się maty filtracyjne. Produkuje się je często z włókna szklanego, które ma bardzo dobre właściwości pochłaniając większość pyłów czy krople rozpylonej farby. Z mat filtracyjnych w wielu przypadkach korzystają lakiernie samochodowe, a także stolarze i ślusarze.