Kominki opalane płynnym paliwem są świetną możliwością dla niedużych wnętrz

Mieszkanie z kominkiem – wyobrażamy sobie od razu siebie z bliskimi i znajomymi, wieczorową porą przy kolacji, rajcujących przy trzaskającym ogniu. Bez wątpienia typowe kominki, to w obecnym czasie luksus. Lokalizowane są w bardzo ekskluzywnych mieszkaniach oraz w domach, z uwagi na potrzebę oddzielnego przewodu kominowego i zajmują dużo przestrzeni.

Amatorom kominków, którzy nie mają możliwości mieć klasycznego modelu, wyszła naprzeciw technologia. Biokominki stosują specjalnie przygotowany płyn do spalania, dzięki któremu można rozniecić prawdziwy płomień. Biopaliwo do kominka jest bez zapachu i nie wytwarza popiołu. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla nowoczesnych ludzi, nie mających ochoty dorzucać drewna do kominka – nie mówiąc o jego rąbaniu – a ogień, prawie zapalać jak oświetlenie w pokoju gościnnym.

kominek na biopaliwo

Autor: Brasa
Źródło: Brasa

Kominki na biopaliwo fantastycznie sprostają oczekiwaniom w niedużych wnętrzach, z uwagi na to, że mogą mieć naprawdę nieduże rozmiary . Kominki tego rodzaju, zamiast typowego paleniska, mają zbiornik na ciekłe biopaliwo, które wypala się bez wydzielania CO2. Nie wymagają żadnych instalacji, dlatego można je ulokować w dowolnym miejscu domu. Poza tym posiadają na tyle małe wielkości, że można je bez problemu przemieszczać. Są wśród nich również kominki na biopaliwo, wolno stojące, do użytku zewnętrznego np. na tarasie. Kominkom na biopaliwo można nadać wygląd właściwy dla klasycznego kominka, przy zastosowaniu odpowiedniej oprawy.

Namawiamy – naciśnij tutaj maty ceramiczne i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie i fachowe wiadomości.

Niecodziennością są wśród nich kominki na biopaliwo, z przeznaczeniem do łazienki. Współczesne kominki na biopaliwo dają płomień o barwie podobnej do tych opalanych drewnem i również wydzielają ciepło. Bez wątpienia zaletą biokominków, jest przyjazny i zupełnie niezagrożony proces spalania. Odbywa się on w całości bez wykorzystania drzewa. Zasila je płynne paliwo naturalne na podwalinie alkoholu etylowego, a produktem spalania jest para wodna. Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w domu, co ze względu na zdrowie jest faktem bardzo dobrym. W handlu jest kilkadziesiąt przedsiębiorstw wytwarzających paliwo do biokominków. Warto jednak zwracać uwagę, czy posiadają one atest PZH.