Znajdź idealny kominek, który ogrzeje i udekoruje Twoje własne mieszkanie.

Rozmyślając nad urządzeniem budowanego domu dobrze zastanowić się, czy chcemy posiadać kominek. Taki zakup pozwoli nam delektować cudownym widokiem i ciepłem w jesienno-zimowe wieczory. Przed kupnem kominka należy określić, czy będzie on kluczowym źródłem ciepła w mieszkaniu czy może jedynie dodatkiem.

kominek

Autor: Josh Sherrill
Źródło: http://www.flickr.com
Podmurowane palenisko to cecha zarezerwowana dla kominków otwartych. Trudno jest stworzyć poprawnie otwarty kominek, tak żeby nie wypuszczał dużo dymu do mieszkania i też dawał ciepło. Przez palenisko tego typu mnóstwo ciepła ucieka od razu przez komin, także zużycie drewna do kominka jest stosunkowo duże. Wybierając kominek jako dekorację mieszkania, otwarty kominek będzie dobrym rozwiązaniem. Należy jednakże pamiętać, że w przypadku takiej formy kominka ryzyko pożaru jest znacznie większe niż w przypadku zamkniętych kominków. Jeśli jednak potrzebujemy często ogrzewać pomieszczenie dobrze jest zakupić wkład kominkowy. Jest to zamknięte palenisko wykonane z ognioodpornych surowców, przykładowo z żeliwa lub stali. Kominek jest zamykany drzwiczkami i skutecznie chroni przed wydostającym się ogniem i przedostawaniem się dymu do mieszkania. http://kohut-kamien.pl/kamien-w-domu/

kominek

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
Kiedy już znajdziemy najlepszy na nas rodzaj kominka należy określić w jaki sposób będzie on zabudowany a także jakiego typu materiałów użyjemy. Kamienne kominki prezentują się bardzo dostojnie i z pewnością dodadzą uroku mieszkaniu. Istotne jest jednak dobranie dane typu kamienia do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Oferowane są obudowy z marmuru, kamienne kominki rustykalne z piaskowca bądź kaflowe w stylu retro – http://kohut-kamien.pl/kominki-galeria/. Do zabudowania kominków stosowane są surowce, które są przede wszystkim odporne na wysokie temperatury oraz trwałe. W przypadku gdy chcemy ogrzewać mieszkanie kluczowa będzie też cecha utrzymywania ciepła. Na przykład ogrzewana cegła długo potem będzie oddawała ciepło do pomieszczenia, które pragniemy ogrzać.

Wybierając kominek dobrze jest poradzić się doświadczonych pracowników sklepu jakiego typu palenisko powinniśmy kupić. Jeśli okaże się, że niestety nie możemy mieć w swoim domu paleniska, z pomocą przyjdą inne alternatywne formy, przykładowo przyjazne dla środowiska biokominki, które także będą piękną dekoracją mieszkania.