Jak będzie udekorowane Twoje przyjęcie weselne?

Dawniej weseliska odbywały się zazwyczaj w domu panny młodej. Z uwagi na niedużą liczbę pomieszczeń, z chałupy wynoszono całe umeblowanie, zostawiając jedynie stoły i ławy. Jedna izba przeznaczona była na jedzenie, natomiast inne pomieszczenie przeznaczano na tańce.

Sala weselna

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy było za mało miejsca aby pomieścić wszystkich zaproszonych na wesele, tańce przenoszono do domu sąsiadów. Dzisiaj przyszli małżonkowie często decydują się na ślub (sprawdź: kijowska suknie slubne) i imprezę weselną z dala od rodzinnego domu. W takiej sytuacji, temat noclegów dla uczestników wesela, staje się podstawowym dylematem do rozwiązania. W takiej sytuacji dobrze jest, gdy już w początkowej fazie poszukiwania sali na wesele, rozważyć taki lokal, który będzie posiadał pokoje dla gości.

Idealnie na ten cel sprawdzą się hotele, które łatwo znaleźć można w w sieci. Hotel pod Wrocławiem Stara Stołówka to świetny pomysł dla wszystkich tych, dla których istotna jest wygoda ponad wszystko. W takich miejscach, załoga hotelu gwarantuje doskonałą obsługę i bardzo dobre warunki lokalowe.

Jeżeli chodzi o poczęstunek to dawniej na uroczystości weselnej było ono dość skromne. Podawano gościom tylko wędliny oraz chleb, smalec i ogórki kiszone oraz ciasta drożdżowe, jabłecznik czy sernik. Z daniem głównym czekano do momentu oczepin . Był to zazwyczaj rosół, bigos i kotlety mielone. Nie częstowano żadnymi sałatkami i nie podawano ziemniaków. Na przyjęciu weselnym z napojów częstowano herbatą oraz obowiązkowo musiał być alkohol. Obecnie trudno sobie wyobrazić, żeby stół weselny nie uginał się od potraw.

Sala na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszli państwo młodzi, układając menu dla gości, powinni zwrócić uwagę ażeby dania były urozmaicone a alkohol był adekwatny do serwowanych posiłków. Powinni pamiętać aby w karcie dań znalazły się urozmaicone rodzaje dań z mięsa jak również urozmaicone napoje. Ilość posiłków na stołach jest też niezwykle istotna.

Standardowo przyjęte jest, że na przejęciu weselnym musi znaleźć się od 4 do 5 posiłków, serwowanych co 3 godziny. Ponadto na stołach weselnych powinny zagościć przystawki, zakąski oraz desery i owoce. Oprawę zewnętrzną dopełni pięknie udekorowana sala weselna w okolicach Wrocławia – zapraszamy na Nie istnieje najlepszy wzorzec przyjęcia weselnego ale dzięki właściwym postanowieniom i wyborom, każde wesele z pewnością będzie na swój sposób swoiste.