Fototapety, czyli jak upiększyć wnętrza w mieszkaniu

Krajobraz Nowego Jorku w salonie, podwodny świat w łazience, a może gwieździste niebo w sypialni? Dzisiaj możesz stworzyć we wnętrzach własnego mieszkania dokładnie taki klimat, jaki Ci się marzy. A wszystko dzięki prostym w montażu i bezproblemowym w użytkowaniu fototapetom.Gdy projektujemy dom, chcemy uzyskać efekt atrakcyjny wizualnie, na czasie i niebanalny.

salon

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj kłopotliwe są kwestie dotyczące dodatków. Co zrobić z niezagospodarowaną ścianą, żeby prezentowała się pięknie? Obraz zasłoni tylko jej fragment, półki z bibelotami są siedliskiem kurzu, a dekoracyjny kamień (hiperłącze) to rozwiązanie dość drogie i nie do końca załatwiające sprawę, bo przecież na tle takiej kamiennej ściany również należałoby coś umieścić. Świetnym wyjściem są fototapety ścienne, dostępne aktualnie na rynku w tak rozmaitych deseniach oraz kolorach, że każdy bez problemu wyszuka coś dla siebie. Dziś zastaniemy w sklepach fototapety produkowane w rozmaitych technologiach: jedne mogą mieć interesującą strukturę, inne dają efekt trójwymiarowości obrazu. Oprócz popularnych fototapet do salonu, czy do pokoju dziecka, można nabyć również wersje, dedykowane do łazienki i kuchni, wytrzymałe na dużą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to świetny sposób, żeby błyskawicznie i przy niskich nakładach finansowych, odświeżyć estetykę mieszkania, nadać mu niebanalnego stylu – przekonaj się: fixar dekoracje.

fototapeta do pokoju dziecka

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

W pokoju dziecka doskonale sprawdzą się motywy baśniowe, w pokoju gościnnym dobrze wyglądać będą fototapety z motywami roślinnymi lub pejzażami miast, a w kuchni możemy pokusić się o soczyste owoce, których widok na pewno poprawi apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, pamiętajmy, że pozostałe ściany w pomieszczeniu powinny być gładkie, dobrane kolorystycznie do fototapety i że należy wystrzegać się nadmiaru wzorzystych dekoracji, by nie uzyskać efektu pstrokacizny. Jeżeli chcemy zastosować w wybranym pomieszczeniu fototapetę, ale nie jesteśmy pewni, jaki wzór wybrać i jak dobrać go do aranżacji wnętrza, warto skorzystać z pomocy ekspertów albo przynajmniej podejrzeć w internecie przykładowe realizacje – dzięki temu będziemy wiedzieć, czym się kierować i jak uzyskać zachwycający efekt w swoim domu.