Oryginalne patenty w polskich domach

Dla wnętrza, w jakim będziemy słuchać muzyki a także oglądać filmy, najlepiej zaprojektować instalację multimedialną. System wideo oraz audio to masa kabli, które będą się kurzyć oraz plątać. Jeśli idzie o pokój multimedialny dobrze jest pomyśleć o stosownych tulejach na kable wideo (np. od projektora) a także głośnikowe. Jest sporo systemów kierowania inteligentnym domem. Inteligentne mieszkanie to w obecnych czasach bardzo popularne wyrażenie.

oświetlenie

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże co to jest tak naprawdę? Inteligentne mieszkanie to system czujników oraz elementów wykonawczych realizujących określone działania na podstawie zaprogramowanego schematu. Sterowanie zintegrowane umożliwia kontrolę paru typów sprzętów za pomocą jednego przycisku. Mówiąc inaczej z pomocą jednego inteligentnego guzika ewentualnie panelu LCD można kierować zarówno oświetleniem, jak i roletami, ogrzewaniem lub systemem audiowizualnym – więcej informacji na tej stronie www.

Inteligentne oświetlenie domu. Czym byłby inteligentny dom bez kierowania oświetleniem… Dzięki inteligentnej instalacji można dowolnie dobrać sterowanie oświetleniem. Nie potrzeba wielu włączników ażeby zapalić oświetlenie na korytarzu. Wystarczy jeden czujnik obecności, który w zależności od ruchu a także oświetlenia zewnętrznego sam włączy światło. Dla utworzenia właściwego nastroju możliwym jest rozstawienie dyskretnej scenki świetlnej. W inteligentnej instalacji włącznik (zobacz nota bene wrocław) oświetlenia nie jest przypisany do danej lampy. Możemy to dowolnie skonfigurować, na np. włączać wiele lamp z jednego miejsca albo jedną lampę z wielu miejsc. Zawsze możemy to zmienić bez

oświetlenie

Autor: BRW
Źródło: BRW

kucia ścian.

Rolety są współcześnie bardzo często stosowanym wyposażeniem domu. Inteligentny dom umożliwia sterowanie nimi zależnie od oświetlenia słonecznego, pory dnia oraz życzenia mieszkańców. Funkcja wyjścia z domu pozwala na automatyczne zamknięcie wszystkich rolet za pomocą jednego przycisku. Integralną częścią domu jest zawsze system grzewczy. W systemach inteligentnego mieszkania układy grzewcze możemy włączyć w system, a to umożliwia opcjonalne sterowanie temperaturą. Dzięki sensorom temperatury i zaworom regulacyjnym można swobodnie ustawiać temperaturę we wnętrzach. Ustawienie temperatur nocnych ewentualnie na czas wyjścia z domu możemy wykonać z pomocą jednego kliku. Największą zaletą systemu inteligentnego mieszkania jest oszczędność. Sterowanie ogrzewaniem pozwoli na redukcja rachunków poprzez obniżenie zużycia energii.