W jaki sposób wykorzystać wolną przestrzeń pod schodami w mieszkaniu

Masz parterowy domek z poddaszem na którym zrobiłaś pokoje mieszkalne? Pewnie w ten sposób masz dość duży kawałek ciężkiej do zagospodarowania przestrzeni. Dobrze jest w niej wykonać szafę pod schodami. To rozwiązanie pamiętam jeszcze z dzieciństwa – taka szafa była pod schodami w domu u moich dziadków.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak to była propozycja dość „starodawna”.

Interesujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie (https://www.projektoskop.pl/schody/), którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Teraz wiele firm specjalizuje się w planowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do domu fachowca, któremu opowiemy, co mamy trzymać w szafie pod schodami. Wiele rodzin część takiej szafy przeznaczają na spiżarkę, a pozostałą przestrzeń na trzymanie ubrań – .

Jest to zależne od naszych potrzeb i preferencji. Musimy przemyśleć z jakiego tworzywa chcemy ją zrobić. Powinna fajnie komponować się z pozostałą przestrzenią domu. Optymalną opcją będzie zrobienie jej w drewnie, choć mniejmy na uwadze, jest to także rozwiązanie najdroższe. Markety z meblami oraz elementami z których można je wykonać prześcigają się w pomysłach na segregatory, które ułatwią nam uporządkować przestrzeń szafy – jak zmienić swoje mieszkanie.

W ten sposób, możemy również tylko zabudować ścianę systemem drzwi, a środek wykończyć samemu, wedle naszego uznania. Tym samym z pewnością zaoszczędzimy kilkaset złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na inne, potrzebniejsze przedmioty.

W takiej szafie możemy trzymać odzież. Przewidźmy w niej także kilka szuflad. Przechowyamy w nich pościel, czy ręczniki. Na samym dole proponuję znaleźć przestrzeń na trzymanie butów. Najtrudniejsze do wykorzystania przestrzenie zaraz pod skosami można wykorzystać na niewielkie szufladki na bieliznę, albo inne mniejsze części garderoby.