Udekorowanie niewielkiego przedpokoju – co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które czasami są traktowane naprawdę po macoszemu. Okazuje się, że odpowiednio urządzone mogą stać się bardzo komfortowym miejscem. Niestety, udekorowanie przedpokoju to wielkie wyzwanie. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że w Polsce często mieszkania są niewielkie, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.

szafka

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com

O czym w takim razie trzeba zdecydowanie pamiętać? W każdym przedpokoju pomocne są szafki na buty ikea. Są dosyć niewielkie oraz przede wszystkim – cienkie, w związku z czym zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty pozwalają uporządkować obuwie, szczególnie kiedy w mieszkaniu mieszka parę osób. Na dodatek, przedpokój musi zostać również wyposażony w szafę, między innymi na sezonową odzież.

W współczesnym budownictwie w mieszkaniach z reguły znajduje się odpowiednie miejsce na szafę wnękową, co daje szansę na zaoszczędzenie faktycznie sporej ilości miejsca. Szafa może być zrobiona na specjalne zamówienie, w takim przypadku klient ma wpływ na wybór najlepszego materiału lub kolorystyki. W korytarzu przyda się na dodatek źródło światła. Warto zdecydować się na dekoracyjne abażury, jako że mogą one dać dosyć ciekawy rezultat. W małym przedpokoju kinkiety do przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, wobec tego abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej na temat: jak urządzić przedpokój.

W dodatku, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, w szczególności jeżeli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Między innymi, narzuty na fotele lub sofy mogą mieć identyczny kolor jak ściany w korytarzu lub szafki na buty. Wybór mebli oraz produktów tekstylnych jest współcześnie na tyle różnorodny, że można bez problemu wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com

O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając niewielki korytarz w mieszkaniu? W pierwszej kolejności o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety umieją optycznie zmniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym efektem. Dodatkowo, bezwzględnie należy zatroszczyć się o porządek i ograniczenie wszystkich zbędnych przedmiotów. Porządek to priorytet, gdyż w takim przypadku korytarz będzie wydawał się o wiele większy. Tutaj więcej ofert: solidne szafki na buty ikea.