Czym są a także do czego służą tak zwane osuszacze?

Osuszacze powietrza określone są najczęściej do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, w którym to miejscu zależnie od wymogów należy: trzymać bardzo niską wilgotności w powietrzu (muzea), zapewnić stosowną liczbę suchego powietrza dla przebiegów suszenia (suszenie produktów w przemyśle).

Osuszacz funkcjonuje na zasadzie skraplania wodnej pary na chłodnej powierzchni albo na pochłanianiu wilgotności przez specjalny adsorbent.

Ten artykuł ma niesamowicie interesującą treść, ale odszukaj serwis, który posiada podobne informacje. Też zapewne będą niesamowicie interesujące.

Funkcjonowanie tego typu kondensacyjnych osuszaczy oparte jest na wykorzystaniu chłodniczego układu. Strumyk osuszanego powietrza jest zassany przez otwór wentylacyjny na nawierzchnię chłodnicy, w którym to miejscu zachodzi znaczne zmniejszenie temperatury powietrza. To powoduje skraplanie pary w powietrzu jak też osadzenie kropli wilgoci na nawierzchni chłodnicy.

kredyty

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie mniema się, że najodpowiedniejszym sposobem zwalczania wilgoci jest obfite nagrzewanie mieszkań, co niestety nie sprawdza się. To rozwiązanie czasowe, bowiem wnętrze musi zostać nadzwyczaj intensywnie wietrzone. Jedną z metod walki z wilgotnością w domku są wyżej wspomniane osuszacze. Przyrządy te skraplają znajdującą się w mieszkaniu wilgotność, dzięki czemu w Wnętrzach zachodzi duże jej zmniejszenie. Takie osuszacze mogą w przeciągu kilku godzin ściągnąć z zawilgoconego mieszkania nawet kilka litrów wody (w zależności od wydajności aparatu). Osuszacze powietrza do wnętrz o podniesionej wilgotności, zalanych albo zagrzybionych.

W porównaniu z absorbentami wilgoci posiadają taki atut, że nie musimy kupować do nich wymiennych wkładów, zaś skuteczność suszenia jest parędziesiąt razy większa. Koszt kupna aparatu zwróci się tym samym dość szybko.