Jakie są rodzaje sznurów kominowych oraz do czego służą?

Wykorzystywane przy kominach sznury, mogłyby posiadać różnego typu zastosowanie. Dla przykładu istnieją sznury dylatacyjno-centrujące, które są stosowane przy montowaniu ceramicznych kanałów kominowych, a także jako znakomity sposób na ich centrowanie.

sznur kominowy

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Zazwyczaj wykorzystuje się je też przy przyłączaniu typowo spalinowych kotłów z ceramicznymi.
Taki sznur kosztuje ok. 10zł za 1 mb i jest to bardzo atrakcyjna cena mając na uwadze to, że jest on zupełnie niepalny. Istnieje także inny sznur kominowy. Jest on wytworzony przy wykorzystaniu wełny mineralnej oraz może być znacznie tańszy. temperatura, w której może on pracować to przedział 200 – 400 stopni Celsjusza. W tego typu temperaturze nie powstaje tzw.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych danych na wątek podnoszony w opisywanym tekście, to wejdź tutaj (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/) – z pewnością te materiały również Cię zaciekawią!

wytrącanie się wilgotności. Innymi słowy, sznury wyprodukowane z wełny mineralnej nie powinny być używane tam, w którym wytwarzane są spaliny mokre. Przy wyborze konkretnego sznura kominowego trzeba więc brać pod uwagę materiał, z którego był stworzony oraz tego typu właściwości jak długość oraz szerokość. Jako przyłącze stosowane do odprowadzenia spalin wydobywających się z komina oraz różnych urządzeń grzewczych stosuje się specjalny komplet. Mógłby on posiadać różne rozmiary oraz jest wykonany z mającej 2 mm grubości blachy stalowej.

W sprzedaży można także kupić tego typu sznur dylatacyjny w zestawach wraz z odpowiednim klejem. Dla przykładu średnica tego wyprodukowanego z włókna szklanego sznura wynosi 8 mm, zaś długość 2,5 m. Zestaw objęty jest trwającą dwa lata gwarancją oraz kosztuje ok. 30 zł. Najszybciej można by go zakupić zwyczajnie w interncie.

Dałoby to również możliwość prędkiego zestawienia tego rodzaju towarów. Jest to także dobry sposób na znalezienie taniego sznura, jednak należy zwracać uwagę na jakość.