Dekoracja wnętrz – cenne info.

Ludzie coraz chętniej wybierają do drukowania swoich fotografii płótno zamiast normalnego papieru fotograficznego. Takim zdjęciem na przykład ze ślubu możemy przyozdobić swoje ściany bądź ofiarować je komuś. Na pewno okaże się ono cudownym podarunkiem. Jeżeli chodzi o płótno to należy wybierać wysokojakościowe surowce. Dzięki temu nasze obrazy tak prędko nie wyblakną. Niestety ciągle jest to technika całkiem droga.


Zdjęcia na płótnie (zobacz tu: kontynuacja artykułu) posiadają malarski charakter. Redukują one ewentualne niedoskonałości, co jest ogromną zaletą w trakcie wykonywania reprodukcji starych fotografii.

przykładowe wnętrze

Autor: Ryan
Źródło: http://www.flickr.com
Wystrój wnętrza naszego domu, bez względu czy to sypialnia czy salon, przy pomocy obrazu nie wymaga jakiejś fachowej znajomości stylów w malarstwie. Niemniej jednak nie warto decydować się na najbardziej trywialne i najtańsze rozwiązania, czyli reprodukcje słynnych obrazów. Obrazy ścienne są najbardziej starymi, niemniej jednak najpiękniejszymi ozdobami ścian. Dzięki nim można w ciekawy sposób zagospodarować wolną powierzchnię. Dobrze wybrany i dopasowany obraz ikony święta rodzina będzie cieszył nas przez długi czas. Dzięki niemu nasze wnętrze nabierze kompletnie innego, wyjątkowego charakteru. Należy pamiętać, że do każdego miejsca pasuje inny rodzaj obrazu. Na przykład wątek martwej natury rewelacyjnie pasuje do kuchni. Natomiast obraz w salonie musi być dobrany do ustalonego stylu salonu. Powinien być on jak wisienka na torcie, czyli dopełnić charakter wnętrza. Odcieniem powinien on wyróżniać się od barwy ścian czy mebli, ponieważ w innym przypadku zleje on się i będzie niewidoczny. Ważne jest też to gdzie będzie zamieszczony taki obraz czy zdjęcie. Powinno to być miejsce najbardziej zauważalne. Obraz nie powinien być zawieszony np. nad telewizorem czy w pobliżu drzwi. Oczywiście rodzajów obrazów jest sporo tak samo jak i różnorodna jest ich cena. To, jaki obraz wybierzemy zależy przede wszystkim od zawartości naszego portfela.

Należy pamiętać, że jeżeli sami nie potrafimy dobrać obrazów czy też nie wiemy gdzie powiesić zdjęcia możemy skorzystać z pomocy specjalistów oczywiście, jeśli stać nas na nich.