Jaki mamy rodzaje fototapet? Dojakiego typu pomieszczeń pasują? Na co zwracać uwagę przy wybieraniu?

W poszukiwaniu elementów na fototapetę przeznaczonej na ścianę na pewno mogą wystąpić wątpliwości który dotyczy tego, jakiego typu materiał wybrać. Nie jest totakie zwyczajne,bo wraz z rozwijaniem się techniki mamy bardzo duży wybór. Jednocześnie jest wiele przedsiębiorstw gwarantujących wysokiej klasy materiały, jakie są przygotowane do rodzaju powierzchni a także pomieszczenia.

Fototapeta

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jakiego rodzaju w ogóle mamy rodzaje fototapet? Jedną z najbardziej popularnych jest fototapeta zrobiona z papieru. To podstawowa, ekonomiczna fototapeta PCW o wykonanym z papieru podkładzie. Jest dość cienka, przez to nie całkiem odporna na wilgoć i ścieranie, musimy więc ją mieszać w miejscach suchych, które nie są narażone na dotyk. Ściana musi być gładka, aby był doskonały efekt. Podczas aplikacji musimy dobre układać tapetę, bo potem nie będzie możliwości, aby ją przesuwać.

Inny rodzaj to fototapeta wykonana z lateksu. Jest to zwyczajnie syntetycznie wykonany papier z dodatkiem lateksu. Powłoka wykonana z lateksu sprawia, ze zdjęcia są jak najbardziej realistyczne i mają dobrze widoczne kolory. To jeden z najpopularniejszychtworzyw fototapety na ścianę. Jest ona trochę grubsza od papierowej tapety, więc ściana (szczegóły pod adresem http://www.parcienaszklo.com.pl – kliknij na nasz link) pod taką fototapetą nie musi być idealnie gładka, bo grubsza warstwa pokrywa bardzo małe niedoskonałości ściany – fototapety na ścianę.

Tworzywo nie ma tendencji do rozciągnięć, można ją dodatkowo wzmacniać laminatem, dzięki czemu będzie znacznie trwalsza. Mamy szansę ją delikatnie zmywać, najkorzystniej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Jest idealna do dekorowania sypialni, salonu lub pokoju w którym najczęściej przebywamy. Innym typem jest fototapeta wykonana z winylu. zupełnie gładka w dotyku, trwalsza od fototapet lateksowych. Gwarantuje idealną jakość nadruku. Jest wytrzymała na wilgoć i tłuszcz. Z łatwością można ją myć delikatną gąbką albo mokrą ściereczką.

Pomimo zawartości winylu przepuszcza wilgoć, ale dzięki temu ściana (creoconcept.pl/) ma szansę “oddychać”. Z łatwością układa się na ścianie, nie odkształca się przy nakładaniu. Jest bardzo dobrado pokoju dzieci, więc jak fototapety dla dzieci, to tego rodzaju tapeta będziee świetnym wyborem.