Do czego dzisiaj są stosowane folie do wydruku cyfrowego?

Dzisiaj możemy zakupić różne typy folii. Może to być folia do laserowego wydruku, do wydruku cyfrowego czy też atramentowego.
Znakomita do wielobarwnego wydruku jest folia do druku cyfrowego. Jest ona wykorzystywana do drukowania w urządzeniach cyfrowych, lecz jest również sprawdzana na drukarkach, jakie wykorzystują technikę suchego tunera.

Można na tej folii robić druk cyfrowy oraz kalkomanie kolekcjonerskie, jakie naklejać można tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Zazwyczaj taka folia ma typowy klej, jaki jest permanentny do druku i nie posiada nacięć na podłożu. Druk cyfrowy jest niezwykle pożądanym rozwiązaniem. Czerpią korzyść z niego osoby prywatne jak i firmy. Metodą wydruku cyfrowego jest między innymi laser. Drukowanie zaczyna się tak, że kontroler druku dane wejściowe zmienia w tak zwaną ramkę. Jest ona rozseparowanym zestawem danych o obrazku, który będzie drukowany. Przez to maszyna moduluje laserową wiązkę, która naświetla elektrostatycznie naładowany cylinder.
folia do druku cyfrowego

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną metodą wydruku cyfrowego jest jonografia, jaka inaczej nazywana jest elektrografią. Tutaj obraz tworzony jest dzięki gęstej siatce elektrycznych obwodów. Obwody takie rozmieszczone na cylindrze produkują magnetyczne pole. Dzięki temu ferromagnetyczny proch wytwarza obraz na cylindrze w przestrzeniach, gdzie zadziałało magnetyczne pole. Wydruk cyfrowy na folii jest niezwykle podobny do druku na drukarce atramentowej. Olbrzymią zaletą wydruku cyfrowego jest to, że jest możliwe odwzorowanie pełnej palety kolorów CMYK. Użyteczne to jest w wypadku bogatych pod względem kolorystyki wzorów i zdjęć, które następnie mają być nadrukowane na ubrania. Cyfrowego wydruku nie można mylić z modnymi kiedyś „naprasowankami”.

Miały one niezwykle niedługą trwałość, szybko pękały oraz zanikały na nich kolory. Technika cyfrowego wydruku na folii stosuje całkiem inne metody i surowce.

Ten ekscytujący wpis zwyczajnie trzeba zgłębić. Dotyczy pokrewnej kwestii, więc bez wątpienia warto go poczytać. Kliknij – uczciwie zalecam to omówienie.

Technika ta jest stosunkowo mocna i nie zaniknie po jednym praniu.