Rozliczasz podatek? Nie zapomnij o oddaniu 1% na organizację pożytku społecznego!

Razem z nadejściem nowego roku kalendarzowego wyraźnie koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to ważny proces, na jaki potrzeba skierować sporą uwagę, by poprawnie uzupełnić formularze. W obecnych czasach jest to istotnie uproszczone, bowiem obecne w internecie aplikacje do zliczania gwarantują nie jedynie szybkie wyliczenie wszystkich kwot i sporządzenie dobrego formularza, ale dodatkowo przekazanie go do właściwego urzędu drogą internetową. Jest to niebywałe ułatwienie, z którego użytkuje coraz więcej ludzi. Nie ulega wątpliwości, że znacząco oszczędza to ich czas i nerwy, które wiązałyby się z długim oczekiwaniem w kolejkach w referacie skarbowym. Wraz z problemem rozliczeń wiąże się akcja powierzania procenta od podatku dla przeróżnych organizacji. Warto się tym zająć.

1 procent

Autor: swimboy1
Aktywne w naszym kraju organizacje pozarządowe w najogromniejszym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie da się ukryć, iż są to instytucje ogromnie potrzebne, bo niosą pomoc wielu potrzebującym osobom i nie tylko. Coraz więcej z nich tworzy się z projektem pobudzania społeczeństwa i aranżowania różnorodnego typu wydarzeń uświadamiających w licznych sprawach. Gdy w następstwie tego zamierzamy wesprzeć ich aktywność należy pamiętać, by przeznaczyć 1 procent z podatku.

Zapewne nada Ci się aktualna treść (http://midasbus.pl/). Zatem kliknij w ten link i raduj się artykułem, który z przyjemnością dla Ciebie stworzyliśmy.

Jest to niezmiernie proste, gdyż wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT mają zamieszczoną specjalną kolumnę, w którą wystarczy wprowadzić właściwy dla konkretnej instytucji numer KRS. Akcja ta wyróżniana jest od paru lat i stanowi duży zastrzyk funduszy dla wielu organizacji. Istotne jest, że można wybrać organizację z swojej miejscowości. Jeżeli nie wiemy jak przekazać 1% to wystarczy na stronie referatu skarbowego przejrzeć szczegółowe wytyczne i dane chociażby o bazach organizacji. Jednokrotny gest wsparcia jest nadzwyczaj istotny, a w rzeczywistości nic nas nie kosztuje.

Dla mnóstwa instytucji ta akcja jest ogromnie pomocna, stąd należy się w nią angażować i wspierać idee pomocy obywatelskiej w naszym kraju.