Biblioteczka w domu i metody na jej zaprojektowanie

Szczęściarze mający duże mieszkanie i jednocześnie posiadający sporego kolekcji książek, mogą pozwolić sobie wygodę posiadania domowej biblioteczki. Może być ona odrębne pomieszczenie zapełnioną tomami. Pokój ten może także stanowić domowa kancelarię – miejsce do pracy z biurkiem i sprzętem komputerowym.

biblioteczka w domu

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważnymi meblami w tym pokoju będą półki na książki. Posiadamy dużą dowolność w kwestii wyboru – dobrym rozwiązaniem stanowią regały stojące. Mądrym rozwiązaniem będzie tu zakupienie oszklonych książkowych gablot – unikniemy uciążliwego brudzenia się. Musowo można zwrócić uwagę na to, czy szafki mają regulację wysokości – książki bywają różne, od dużych, albumowych formatów po publikacje wręcz kieszonkowe. Następna opcja do wyboru to półki wiszące – powinniśmy jednak tu pamiętać, że woluminy są dość ciężkie, i należy wybrać modele które taki znaczy wagę wytrzymają, nie wspominając już o odpowiednim mocowaniu do ściany. Należy pomyśleć także nad poustawianiem regałów – czy będą stały jedynie wzdłuż ścian, czy może także zajmą część pokoju, tworząc osobny mniejszy korytarzyk. Tak niewiele i domowa biblioteka jest gotowa.

biblioteka w domu

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W jednym z rogów polecamy ustawić narożne biurko z dobrym krzesłem, będzie ono stanowiło miejsce pracy domowników. Najlepiej je dobrać kolorystycznie i stylistycznie do regałów książkowych. Poza tym możemy zadbać o wygodne siedzisko, obok którego damy niewielki stolik kawowy i wysoka, stojąca lampa. Będzie to bardzo dobre miejsce do czytania i relaksu. Przyda się też mały radioodbiornik bądź odtwarzacz muzyki.

Gdy dysponujemy sporym księgozbiorem, ale nie mamy możliwości zagospodarowania nań osobnego pomieszczenia pozostaje nam, by w każdym z pokoi książkowy regał – oryginalnym pomysłem są regały o podwójnej głębokości – zyskamy wtedy dodatkowe miejsce na publikacje, które można ustawić w dwóch rzędach.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (https://psmtechnik.pl/) zawiera jedynie użyteczne informacje, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas i zobacz, że warto jest na niego wejść.