Jak zaplanować bankiet, żeby był udany? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Które kwestie są najbardziej ważne?

Choć bankiety nie biorą się z naszej tradycji, to ostatnio są coraz bardziej popularne. Bankiety sprawdzają się na szczeblu prywatnym, ale i oficjalnym, nie dziwi więc, iż w ostatnim czasie dosyć popularne są wskazówki dotyczące do tego, jak najkorzystniej go zaplanować. Z innej strony, nie można powiedzieć, że bankiety są dla nas w jakiś sposób obce kulturowo, bo mamy swoje rodzime odpowiedniki, jak biesiady. No ale różnica pomiędzy tymi dwoma przyjęciami jest dosyć duża.

Prywatne bankiety

sala bankietowa

Autor: Michael D Beckwith
Źródło: http://www.flickr.com

najczęściej służą podtrzymywaniu towarzyskich więzi oraz planowane są w grupie znajomych lub przyjaciół. Wydarzenia oficjalne są przedsięwzięciami o bardziej znacznej skali, są także nastawione na cel nadrzędny, dla jakiego sam fakt zaproszenia gości oraz zaserwowania im określonych potraw, to najczęściej drugorzędny element. Specjalnym oraz coraz bardziej powszechnym typem bankietów są tak zwane cocktail party, kiedy goście krążą po sali i zdobywają jak największą ilość znajomości. Obowiązek gospodarza to powitanie oraz pożegnanie każdego z gości. Mniej formalne bankiety są wydarzeniami, jakie odbywają się popołudniami, najczęściej od godziny 16 do 18. Bankiety najwyższej rangi dość często mają charakter mieszany, zaczynają się natomiast o godzinie dwudziestej. Obowiązujące są na nich oficjalne zaproszenia, trzeba zawsze je potwierdzać.

Zaciekawiły Cię omawiane informacje? Wejdź na nowy wpis (www.aplusdesign.pl/) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Jeżeli chodzi o wygląd bankietu to na pewno warto pamiętać o każdym detalu, przykładowo czymś takim jest skirting, czyli ozdoba obrusów. Idealnie wpływa na wystrój lokalu, sprawia, iż prezentuje się on elegancko i stylowo. Zobacz: DOBRE TKANINY.

Klasyczna falbana, jaka miękko spływa wzdłuż stołu z pewnością

zastawa bankietowa

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com

nie umknie uwadze gości. Skirting oferowany jest w znacznym wyborze wzorów i kolorów. Najbardziej ciekawe jest jednakże to, iż dany projekt wykonać można na indywidualne zamówienie, pozwala to na staranne dopasowanie falbany do potrzeb klienta oraz zaspokojenie jego nawet najbardziej wygórowanych wymagań. Bardzo praktyczne mocowanie przy pomocy rzepa sprawia, że w dowolnej chwili możemy odczepić go od obrusa i zamienić na inny. Sprawdza się w restauracjach, zobacz: . Wspaniałe walory praktyczne oraz rewelacyjny wygląd powodują, iż skirting to świetny wybór na każdy bankiet.