Jak zaprojektować sypialnię, aby chcieć spędzać czas w tym pomieszczeniu nie tylko wieczorną porą

W sypialni przebywamy, na dobrą sprawę, prawie jedną trzecią naszego życia. Fakt, że kiedy śpimy, nie możemy równocześnie podziwiać pięknie umeblowanego wnętrza. Niemniej jednak gustownie wybrane elementy prawdopodobnie sprawią, że zamiast wysiadywać do późnych godzin przed telewizorem w salonie, wybierzemy tak samo pasjonującą lekturę dobrze się sprzedającej powieści psychologicznej, której będziemy poddawać się oczywiście w sypialnianym łożu. Aby wnętrze było czarujące, na murze można zamieścić niebanalną tapetę albo fototapetęZobaczmy, jak ich dobór zależy od wieku par małżeńskich.

http://fixar.pl/

Autor: http://fixar.pl/
Źródło: http://fixar.pl/
Osoby młode, przed albo zaraz po 30, zdecydują się na te bardziej ekstrawaganckie fototapety do sypialni. Będą one przedstawiać futurystyczne kompozycje bądź inne, również oszczędne wzory. Miłośnicy tradycyjnej sztuki malarskiej umieszczą na ścianach podobizny płócien słynnych artystów, a na sąsiedniej ścianie, tak dla zachowania równowagi, zawieszą podobiznę Mony Lisy.

Młode gospodynie nie będą też obawiały się wręcz jaskrawych kolorów. Ogromne, czerwone maki w towarzystwie mocno żółtych tulipanów – takie rozwiązanie kłóci się co prawda z przeznaczeniem tego pomieszczenia, który ma służyć relaksowi, a nie podnoszeniu ciśnienia krwi, ale pełni życiowej energii małżonkowie chyba nawet nie skierują na to swojej uwagi.

Panie i mężczyźni w średnim wieku będą mieć problem z uzgodnieniem wspólnej wersji. Na szczęście sypialnia ma 4 ściany, więc dwie z nich można zaaranżować na 2 różne sposoby.

Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to wejdź na adres tego serwisu (https://reling.pl/) i pod nim odkryjesz znacznie więcej szczegółowych treści.

Gospodarze będą chcieli przykleić takie fototapety do sypialni, które posiadają jakiś związek z ich pasją. Mogą to zatem być fotografie wędkarzy siedzących nad wodą. Kobiety będą wolały malownicze widoki z gór i znad Mazur. A w pobliżu umieszczą spore skrzynki z dobrze pielęgnowaną roślinnością i w konsekwencji martwa i żywa przyroda będą się ze sobą rewelacyjnie łączyć.

Natomiast starsze pary raczej niechętnie będą spoglądać na fototapety w swojej sypialni. Wolą pomalować pokój na seledynowy odcień albo nakleić zwyczajną tapetę. Jeśli jednak córki przekonają swoich rodzicieli do bardziej współczesnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, to wtedy fototapety do sypialni przedstawiać będą np. zdjęcia w odcieniu sepii rodem z poprzednich stuleci. Zobacz ofertę fototapet tutaj – fixar.pl/fototapety