Jeżeli masz zamiar zbudować garaż metalowy, musisz pamiętać o specjalnym zezwoleniu

W wielu przypadkach garaż bywa częścią domu mieszkalnego. Ale czasami może wydarzyć się sytuacja, że należy zapewnić sobie dodatkowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w rodzinie pojawi się drugi pojazd, a już może zrobić się zbyt ciasno i będzie się zmuszonym zadbać o kolejne miejsce do przechowywania wozu.

Garaże metalowe są wyjątkowo cenione

W ostatnich latach sporą renomą cieszą się garaże wybudowane z blachy. Ich zaletą jest prosta a równocześnie solidna konstrukcja, która nie przysparza wielkich kłopotów przy stawianiu (kliknij w link wawsystem.pl).

Zaabsorbowała Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku. Dla części osób ten wpis to intrygujące podejście do tego problemu.

Garaż metalowy można zbudować samodzielnie, lecz lepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy fachowej firmy, która zadba o każdy etap prac. W miejsce budowy zostaną dowiezione wszystkie materiały, z których następnie zostanie postawiony budynek. Garaże metalowe mają różną wielkość, co stwarza sposobność, by przechowywać w nich więcej aniżeli jeden pojazd, jak też zagospodarować dodatkową przestrzeń na przechowywanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie zapomnij jednak o potrzebnych dokumentach

Garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl

Budowa garażu metalowego może więc zdawać się całkiem niekłopotliwa, ale nie można zapominać, że na tego typu inwestycję trzeba otrzymać pozwolenie budowlane. Garaż nie jest uważany za budynek gospodarczy, więc przy jego stawianiu zawsze należy mieć stosowne pozwolenie. Nie ma tu znaczenia, czy stawia się garaż z cegieł czy z metalu, bez względu na stosowany surowiec i na wielkość garażu, należy postarać się o pozwolenie budowlane, nim rozpocznie się pracę. Bez uzyskanego pozwolenia zbudowany garaż okaże się samowolą budowlaną i jego właściciel może dostać wezwanie do jego wyburzenia.

Jak rozpocząć budowę garażu?

Budowa garażu pociąga za sobą konieczność wnioskowania o pozwolenie budowlane, czego dokonuje się w starostwie powiatowym. Należy nabyć także gotowy projekt budynku albo polecić jego wykonanie w biurze projektowym. Niezbędne jest również nabycie dziennika budowy oraz ustalić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany należy odwiedzić, aby zgłosić zaczęcie budowy oraz jej zakończenie. Chociaż garaż jest niedużym budyneczkiem, jest poważną inwestycją i wymaga załatwienia licznych formalności (tamta strona na wawsystem.pl).