Urządzamy pokoik dla dziecka. Jakie łóżko wybrać?

Urządzanie pokoju dla dzieci tak, żeby był wygodny a równocześnie przytulny to spore zadanie, zwłaszcza iż wnętrza w blokach czasem są nieustawne. Jakie triki można zastosować, aby uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co się lepiej sprawdza – łóżka pojedyncze czy też piętrowe? Czy wykorzystamy wszelkie możliwości, jakie dają łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy urządzamy pokój dla jednego dziecka, do którego nie musimy już wstawać w nocy i które jest na tyle samodzielne, żeby dostać się do łóżeczka po drabince, możemy wybrać taką kombinację – łóżeczko na górze plus blat na dole (łóżeczka drewniane z szufladą). Wolną przestrzeń można wykorzystać ustawiając szafę z ubraniami, niższą komodę na szpargały i regał na książki. Jeśli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka zawędrujemy do modnych sklepów meblowych, znajdziemy mnóstwo elementów, jakie można w dowolny sposób modyfikować. Można odejść od pomysłu szafy po sufit (zobacz lampy przysufitowe) na korzyść 2 komód z szufladkami. Będą pakowne i wygodne, nawet samo dziecko będzie potrafiło samo wkładać i wkładać swoje rzeczy. Przy maluszku pomocne mogą być także kufry lub pojemniki na zabawki. Możemy pomarzyć o klockach i misiach równiutko poukładanych na regałach – najszybciej porządek zrobi się wrzucając wszystko do specjalnego kosza. Przy dwójce dzieci całkiem sporo miejsca pozwoli wygospodarować piętrowe łóżko, jakie można wstawić zamiast kupować dwa łóżka pojedyncze (piętrowe łóżka pojedyncze). Jednak przy łóżku piętrowym trzeba rozstrzygać kłótnie – które dziecko śpi niżej, a kto na górze.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli decydujemy się na dwa osobne łóżeczka, łóżka drewniane z szufladą na kołdry i poduszki doskonale się sprawdzą. A jeżeli we wnętrzu pozostało jeszcze trochę miejsca na ustawienie niedużej sofy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą być składane w ciągu dnia i możemy je jedynie posłać, a skrzynię pod łóżkiem wykorzystać na coś innego, tak jak na przykład tutaj: . Łóżka drewniane z szufladą często są tak skonstruowane, iż sama szuflada także jest łóżeczkiem. Mamy wtedy 2 zależne od siebie łóżeczka, ale składające się w taki sposób, że podczas dnia mogą stanowić jedno. Przy oszczędzaniu miejsca każdy cm odgrywa ważną rolę.