Czy urocza a zarazem wygodna łazienka to ideał?

Cudowne projekty łazienek mają ten wyróżnik, że są bardzo designerskie i wszystko w nich współgra. Trendem ostatnich lat albo nawet miesięcy jest bardzo dobre oświetlenie, które nie tylko gwarantuje łazience niebanalny charakter, lecz też oświetla w niej istotne obszary. Oferty sklepów z asortymentem tego typu są tak szerokie, że można się do woli inspirować.

Oświetlenie

Autor: Naika Esenalieva
Źródło: http://www.flickr.com
Zaaranżowanie funkcjonalnego oświetlenia to istotna sprawa przy przeorganizowywaniu łazienki, więc warto poświecić mu trochę więcej czasu i zbadać temat. Pomysłowo zaaranżowana łazienka to taka, która jest wygodna, co najmniej dwie osoby wykonujące osobne czynności nie wchodzą sobie w drogę oraz jest ją łatwo ogarnąć.

W aranżach bardzo często, poza pięknym wykonaniem, na pierwszy plan wysuwa się fakt maksymalnego wykorzystania wolnego miejsca i sprytnego schowania gniazdek elektrycznych. Zwykle jest to czynność wskazana ze względów bezpieczeństwa, czasem gniazdka podszafkowe po prostu realizują pomysł architekta i wpasowują się w jego wizję naszej toalety. Kluczową sprawą jest to, żeby zastosować nowoczesne oświetlenie łazienki. W tym pomieszczeniu po prostu zawsze musi być widno, aby mężczyzna mógł bez problemu się ogolić, a kobieta wykonać makijaż. Oświetlenie nowoczesne (polecane oferty) jest obecnie ekologiczne i energooszczędne, dzięki czemu rozmieszczone nawet w kilku miejscach nie pobiera za wiele energii.

Gniazdka podszafkowe świetnie spisują się jak trzeba podpiąć suszarkę, prostownicę lub elektryczną maszynkę do golenia czy szczoteczki do zębów. Ponieważ tych przyrządów można używać jednocześnie, warto zainstalować kilka takich gniazd elektrycznych (minimum 4). Można zrobić wspólną listwę z czterema gniazdami, lecz – jeśli możemy to zrobić – lepiej podzielić je na pół – po dwie. Będzie wygodniej i praktyczniej.

Nowoczesne oświetlenie łazienki spowoduje, że będzie ona wyglądać uroczo i ekskluzywnie. Odpowiednio rozplanowane oświetlenie zmieni barwę ścian albo glazury, wydobędzie z nich ich rzeczywiste piękno, a nawet wizualnie powiększy pomieszczenie. Oświetlenie nowoczesne np żyrandole stylowe odmieni atmosferę wnętrza – białej łazience nada lekko ocieplonych kolorów, a łazienkę urządzoną w ciemnych barwach uczyni jaśniejszą, lecz w pierwszej kolejności pozwoli nam każdego dnia z przyjemnością w niej przebywać.