Krótki przegląd najczęściej kupowanych odmian tapet, zalety chętnie wybieranych w ostatnim czasie fototapet.

Tapety od wielu lat są jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia ścian wewnątrz domów. Przez lata powstało ich sporo różnych rodzajów, różniących się wyglądem i parametrami, i cały czas pojawiają się nowe pomysły.

fototapeta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Najpopularniejsze są tapety zrobione z papieru, posiadają one wprawdzie najgorsze parametry, lecz przez to są tanie, i to właśnie jest powodem ich popularności. Znacznie lepszej jakości, lecz też więcej kosztujące są tapety wykorzystujące powłokę winylową. Są one przede wszystkim dużo ładniejsze niż papierowe, ogromną ich zaletą będzie również duża odporność na działanie wilgoci. Można je bez żadnej obawy myć, a dzięki swym parametrom bardzo dobrze będą się przykładowo sprawdzać w łazienkach i kuchniach. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zaczynają zdobywać tapety oparte na flizelinie, ich ogromną zaletą jest znacznie prostszy montaż. Bardzo dobrze tłumią hałasy i ocieplają wnętrze pomieszczeń, a przy ewentualnym remoncie również jest z nimi wygodnie, bo bardzo łatwo można je ściągnąć ścian.

Lecz nawet na rynek tapet w pewnym momencie wkroczyła nowoczesna technologia, umożliwiając tanie wytwarzanie fototapet. Na początku były one drogie i trudno dostępne, jednak pojawienie się w sprzedaży drukarek przemysłowych spowodowało, że ich ceny znacznie spadły. fototapety przebojem weszły do wielu domów i mieszkań i nie wygląda na to, że je szybko opuszczą, ponieważ po prostu dają bardzo duże możliwości.

fototapety z krajobrazem - morze

Autor: Thomas Kujawa
Źródło: http://www.flickr.com

Największym plusem fototapet stało się to, że można na nich nadrukować praktycznie każdy motyw. Możliwości są dwie, albo można znaleźć zdjęcie wśród setek tysięcy, jakie firma wykonująca tapety daje swoim klientom, lub też można przesłać swoją fotografię, jeżeli mieć tylko ona będzie odpowiednią jakość.

Ten odsyłacz do artykułu prowadzi do materiału, który ma przydatne treści – na pewno Cię zafascynują i będą użyteczne.

Czy to będzie ujęcie ukochanego zwierzaka, wakacyjne ujęcie czy rodzinny portret, to będzie bez znaczenia, na fototapecie da się nadrukować wszystko będzie się chciało. Po zamówieniu trzeba parę dni poczekać na jego realizację i przesłanie, a następnie przykleja się wszystko dokładnie tak samo, jak tradycyjne tapety.