Wybieramy meble do pokoju malucha. Które meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju dziewczynki?

Urządzając pokój malucha musisz wybrać pomiędzy meblami tradycyjnymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, które służą jednocześnie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie istnieją tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecinnego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat doskonalone są oferty “kombajnów”, czyli synteza w jednym, powiększonym meblu funkcji śnienia, pracy i przechowywania rzeczy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego pozostaje wolną powierzchnią do zabawy. W meblach tych zwykle połączone jest jasne drzewo z barwnym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Tego rodzaju zestawy mebli dla dzieci są niezwykle funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – dioralino decyduje się na produkcję tego typu artykułów. Cieszą się one wybitnie dużą popularnością. W kategorii mebli szablonowych stylizacja wyposażenia pokoi dla dzieci wybierana jest w stosunku od płci malucha. Jeżeli chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, bezspornie fabrykanci stawiają na szablonowo kobiece akcenty: misie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Charakter romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt tudzież pokoje dla niemowląt, urządzane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier albo eklektycznym. Pokoje dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (głębokie drewno, juchtowa skóra, proste płótno) czy elementami żeglarskimi (sprawdź tutaj). Każdego wariantu mahoniowe umeblowanie z świecącymi mosiężnymi okuciami, motyw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę czy pasy ciemnoniebiesko-białe i czerwono-białe cieszą się ogromną popularnością. Wszystkie meble dla dzieci zawierają w sobie czar i przykuwają uwagę nawet ludzi dorosłych. Dobrze jest więc namyślić się przed wyborem tego typu sprzętu, gdyż posłuży on prawdopodobnie przez dłuższy czas.

Urządzenie domu czy mieszkania powinno być wygodne i pewne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych surowców. Sporządzane aktualnie meble dla dzieci (więcej informacji) dokładnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.