Wybieramy meble do pokoju malucha. Które meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju dziewczynki?

Urządzając pokój malucha musisz wybrać pomiędzy meblami tradycyjnymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, które służą jednocześnie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie istnieją tendencje w projektowaniu mebli do pokoju dziecinnego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat doskonalone są oferty “kombajnów”, czyli synteza w jednym, powiększonym meblu funkcji śnienia, pracy i przechowywania rzeczy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego pozostaje wolną powierzchnią do zabawy. W meblach tych zwykle połączone jest jasne drzewo z barwnym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Tego rodzaju zestawy mebli dla dzieci są niezwykle funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – dioralino decyduje się na produkcję tego typu artykułów. Cieszą się one wybitnie dużą popularnością. W kategorii mebli szablonowych stylizacja wyposażenia pokoi dla dzieci wybierana jest w stosunku od płci malucha. Jeżeli chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, bezspornie fabrykanci stawiają na szablonowo kobiece akcenty: misie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Charakter romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt tudzież pokoje dla niemowląt, urządzane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier albo eklektycznym. Pokoje dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (głębokie drewno, juchtowa skóra, proste płótno) czy elementami żeglarskimi (sprawdź tutaj). Każdego wariantu mahoniowe umeblowanie z świecącymi mosiężnymi okuciami, motyw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę czy pasy ciemnoniebiesko-białe i czerwono-białe cieszą się ogromną popularnością. Wszystkie meble dla dzieci zawierają w sobie czar i przykuwają uwagę nawet ludzi dorosłych. Dobrze jest więc namyślić się przed wyborem tego typu sprzętu, gdyż posłuży on prawdopodobnie przez dłuższy czas.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne notki na ciekawiący Cię dział. Wejdź do nowego tekstu i czytaj wpis kontakty elektryczne.

Urządzenie domu czy mieszkania powinno być wygodne i pewne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych surowców. Sporządzane aktualnie meble dla dzieci (więcej informacji) dokładnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.