Wady i zalety metalowych ogrodzeń, różnice pomiędzy ogrodzeniami z marketów a wykonywanymi przez kowala.

Jeszcze niedawno metalowe ogrodzenia były drogie i prestiżowe – trzeba je było zamawiać w zakładach ślusarskich lub kowalskich, wszystko było ręcznie mierzone i robione, tak więc i koszty były ogromne. Konkurencja praktycznie nie istniała, więc i fachowcy, którzy trudnili się realizacją tego typu ogrodzeń nie mieli powodów aby narzekać.

Ogrodzenie

Autor: Chad K
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj popularność metalowych ogrodzeń nie zmalała, wręcz przeciwnie, bez przerwy wzrasta, a wszystko za sprawą budowlanych marketów. To w nich bowiem zaczęły się pojawiać gotowe panele o standardowych wymiarach, które da się własnoręcznie i tanio zamontować. Produkowane są one seryjnie w coraz większej liczbie modeli i wzorów, dodatkowo od razu w komplecie można zakupić gotowe przęsła, słupki i części do łączenia. Przez to właśnie montaż ich jest bardzo łatwy i co najważniejsze szybki. Przy ogrodzeniach (zobacz ogrodzenia panelowe półokrągłe) wykonywanych przez ślusarza czasami trzeba czekać i dwa miesiące na realizację całości, a w markecie, jeżeli poszczególnie części będą na stanie, można całość załatwić w ciągu jednego dnia. Ogrodzenie z marketu ma jednak tę jedną wadę, nie jest unikatowe i nie zawsze jest takie, jak byśmy chcieli, aby było, w przeciwieństwie do produktu wykonanego na zamówienie u kowala. Zobacz tutaj: .

Markety w dużym stopniu wpłynęły na obniżkę cen ogrodzeń metalowych, sprawiły też że ich popularność bardzo ostatnimi czasy wzrosła. Są one ładne, praktyczne, ale niestety posiadają dwie zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest jakość – niestety gotowe elementy ogrodzeń oferowane w sklepach produkuje się masowo, coraz częściej za pomocą maszyn.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj – wejdź na ten link i zobacz więcej.

Oczywiście nie można powiedzieć, że są złe, ale w porównaniu z tradycyjnymi, wykonanymi ręcznie elementami jednak wypadają nieco blado – .

Druty będą miały mniejszą grubość, farba nie zawsze z najwyższej półki i jednak od razu po zakupie będzie trzeba o nie jakoś zadbać. Druga sprawa to możliwość wybierania jedynie spośród oferowanych wzorów i rozmiarów, bez możliwości modyfikacji i zmian. Często się zdarza, że ktoś potrzebował będzie wykonać coś nietypowego, i takie gotowe rozwiązania mogą być pewnym ograniczeniem. Dlatego też w takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą być ogrodzenia kute robione na zamówienie, co prawda będą nieco droższe, lecz nie będzie przy nich żadnych ograniczeń.