Wady i zalety metalowych ogrodzeń, różnice pomiędzy ogrodzeniami z marketów a wykonywanymi przez kowala.

Jeszcze niedawno metalowe ogrodzenia były drogie i prestiżowe – trzeba je było zamawiać w zakładach ślusarskich lub kowalskich, wszystko było ręcznie mierzone i robione, tak więc i koszty były ogromne. Konkurencja praktycznie nie istniała, więc i fachowcy, którzy trudnili się realizacją tego typu ogrodzeń nie mieli powodów aby narzekać.

Ogrodzenie

Autor: Chad K
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj popularność metalowych ogrodzeń nie zmalała, wręcz przeciwnie, bez przerwy wzrasta, a wszystko za sprawą budowlanych marketów. To w nich bowiem zaczęły się pojawiać gotowe panele o standardowych wymiarach, które da się własnoręcznie i tanio zamontować. Produkowane są one seryjnie w coraz większej liczbie modeli i wzorów, dodatkowo od razu w komplecie można zakupić gotowe przęsła, słupki i części do łączenia. Przez to właśnie montaż ich jest bardzo łatwy i co najważniejsze szybki. Przy ogrodzeniach (zobacz ogrodzenia panelowe półokrągłe) wykonywanych przez ślusarza czasami trzeba czekać i dwa miesiące na realizację całości, a w markecie, jeżeli poszczególnie części będą na stanie, można całość załatwić w ciągu jednego dnia. Ogrodzenie z marketu ma jednak tę jedną wadę, nie jest unikatowe i nie zawsze jest takie, jak byśmy chcieli, aby było, w przeciwieństwie do produktu wykonanego na zamówienie u kowala. Zobacz tutaj: .

Markety w dużym stopniu wpłynęły na obniżkę cen ogrodzeń metalowych, sprawiły też że ich popularność bardzo ostatnimi czasy wzrosła. Są one ładne, praktyczne, ale niestety posiadają dwie zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest jakość – niestety gotowe elementy ogrodzeń oferowane w sklepach produkuje się masowo, coraz częściej za pomocą maszyn.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj – wejdź na ten link i zobacz więcej.

Oczywiście nie można powiedzieć, że są złe, ale w porównaniu z tradycyjnymi, wykonanymi ręcznie elementami jednak wypadają nieco blado – .

Druty będą miały mniejszą grubość, farba nie zawsze z najwyższej półki i jednak od razu po zakupie będzie trzeba o nie jakoś zadbać. Druga sprawa to możliwość wybierania jedynie spośród oferowanych wzorów i rozmiarów, bez możliwości modyfikacji i zmian. Często się zdarza, że ktoś potrzebował będzie wykonać coś nietypowego, i takie gotowe rozwiązania mogą być pewnym ograniczeniem. Dlatego też w takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą być ogrodzenia kute robione na zamówienie, co prawda będą nieco droższe, lecz nie będzie przy nich żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*